Ohlsson
Zadra
Recenzje :

Vermis - Divinities

Vermis, thrash metal, Divinities, heavy metal, hardcore

Dużo humoru bije z autoprezentacji jaką dostałem w mailu od zespołu Vermis. Czy naprawdę są gotowi grać przed co najmniej kilkutysięczną publicznością? Skoro tak piszą to pewnie tak. Czy naprawdę nowoczesne brzmienie i melodyjny charakter utworów nie pozwala przypisać ich twórczości do określonego gatunku muzycznego? No chyba coś w tym jest. Czy ciekawe kompozycje w połączeniu z ogromną werwą na scenie dają bombę energetyczną, która rozbuja każdą publiczność? O tym trzeba się przekonać na żywo. 

I wreszcie czy oby na pewno są najlepszym w historii świata zespołem metalowym, którego nie znam? Nie wiem, już znam.

Zanim ktoś wybierze się na koncert, o wszystkich zaletach łódzkiego Vermis można przekonać się na ich debiutanckiej EPce „Divinities”. Faktycznie muzycznej werwy i energii tu nie brakuje i nie brakuje również stylistycznego miszmaszu. Muzykę Vermis określiłbym najprościej jako groove thrash metal, ale można odnaleźć tu też elementy zarówno heavy metalu („A Game Of War”), jak i hardcorea („The Traveller”). Rzeczywiście też odnajdziemy sporo melodii w riffach i płynnych solówkach. Oprócz treści wokalnych panowie pozwalają sobie na radosne granie, czego fajnym przykładem jest wręcz epicki koniec „Beyond The Mask Of Offence”, czyli zarazem całego materiału. Oprócz tego znajdziemy tu na przykład stonerową ociężałość, a nawet nutkę psychodeli z „False Gods” i sporą dawkę przebojowości. Muzycznie Vermis prezentuje się okazale i to, że oprócz śpiewania piosenek, potrafią trochę poszarpać na pewno jest ich atutem.

Jednakże wokal również jest plusem tego zespołu. Zdarty i krzykliwy, wpasowuje się w brzmienie gitar i potrafi wyłonić się z klimatycznego monologu w eksplodującą rockową ekspresją pieśń jak w „Am I Insane?”. To największy hicior na tej płycie, choć inwencji nie brakuje i w innych pozycjach. Bardzo obiecujące pół godziny, dobrej muzyki. Polecam i życzę powodzenia.

 

Tracklista:

1. The Awakening
2. False Gods
3. Am I Insane?
4. The Traveller
5. A Game Of War
6. Beyond The Mask Of Offense

Wydawca: Vermis (2017)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły