Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Vane: Zapowiedź singla "Row" i ogłoszenie ściśle limitowanego preorderu

Vane, Acid Drinkers, Corruption, Thy Disease, Witchking, Killsorrow, Saratan, Mateusz Gajdzik, Robert Zembrzycki

Po wydaniu świetnie odebranego, promowanego teledyskiem singla “The Ritual” oraz udanych występach na festiwalach Wacken i Pol’n’Rock, krakowski Vane zapowiada swoje kolejne wydawnictwo: “Row, Ye Scallywags!”. Singiel zadebiutuje już 26 listopada w formie cyfrowej, a towarzyszyć mu będzie dedykowane lyrics video.

Vane nie ustaje w walce o uznanie fanów - poza samym utworem, akcja wydawnicza wsparta jest specjalnym preorder’em, w którym fani zakupić mogą limitowany do 50 sztuk zestaw kolekcjonerski. W jego skład wchodzi specjalna bluza bazująca na motywach okładki oraz drewniany minibox z buteleczką, w której umieszczono wypełniony po brzegi unikalnymi materiałami pendrive. Poza kompletną dyskografią, materiałami video i artwork’ami, każdy fan zamawiający zestaw otrzyma również spersonalizowane wideo, nagrane wyłącznie dla niego przez jednego z członków zespołu!

Co do powiedzenia na temat nowego wydawnictwa ma lider zespołu, Mateusz Gajdzik?

“Row to zalążek nowej historii, którą zamierzamy opowiedzieć na przestrzeni kilku następnych utworów - najprawdopodobniej również wydanych w formie singli. Fabuła zaczyna się na łodzi wiosłowej, której załoga usilnie walczy o przetrwanie w trakcie sztormu. Motywem przewodnim numeru są okrzyki dowodzącego kapitana, zagrzewającego swych kompanów do wiosłowania i walki z żywiołami natury.  Muzycznie jest to utwór z wyraźnym, koncertowym refrenem i galopującym riffowaniem. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu naszym fanom równie mocno, co nam!”

Singiel dostępny będzie w dniu premiery w formie cyfrowej na wszystkich znanych serwisach streamingowych. Obecnie, poza oficjalnym sklepem zespołu, można zamówić go na iTunes i Amazon - więcej informacji pod linkiem: https://vane.band/pl/muzyka/row-ye-scallywags/

W ostatnich miesiącach Vane sporo koncertował. Po wygraniu krajowych eliminacji, metalowcy z Krakowa zaprezentowali Polskę na Wacken Metal Battle w Niemczech zdobywając prestiżowe, 5 miejsce! Dzień później zespół wystąpił na festiwalu Pol’and’Rock - koncert zgromadził prawdziwe rzesze fanów i był wielkim sukcesem zespołu.

Vane tworzą doświadczeni muzycy, do tej pory znani z występów w takich zespołach jak Acid Drinkers, Corruption, Thy Disease, Witchking, Killsorrow czy Saratan. Zespół powstał w 2016 z inicjatywy Mateusza Gajdzika i Roberta Zembrzyckiego i od tej pory przebojowo walczy o uznanie na polskiej i światowej scenie metalowej.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły