Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Vane wypuszcza nowy singiel - Row, Ye Scallywags!

Vane, Alestorm, Amarth, Arch Enemy, Children of Bodom, Robert Zembrzycki, VooDoo, MCK, Moyra, Wacken Open Air,  Pol’and’Rock

Dużo się dzieje na pokładzie Vane. Melodic / groove metalowcy kończą rok z przytupem wydając singiel “Row, Ye Scallywags!” Świetna produkcja, efekty specjalne (np. odgłos oceanu poprzedzający wejście skocznego riffu) oraz charakterystyczny dla Vane miks brutalnego wokalu z chwytliwymi melodiami gitarowymi czynią z “Row,Ye Scallywags!” utwór, który z pewnością wybrzmi na niejednym koncercie krakowian!

Rok 2019 był prawdziwym przełomem w krótkiej, acz intensywnej historii krakowskiego zespołu. Po premierze najmroczniejszego jak do tej pory singla, “The Ritual”, i wewnętrznych perturbacjach zakończonych zmianami w składzie, zespół stanął na wysokości zadania zaliczając fenomenalne występy na Wacken Open Air oraz Pol’and’Rock. Aby nie studzić emocji swych fanów, panowie z Vane kują żelazo póki gorące wydając nowy singiel, “Row, Ye Scallywags!”. Wbrew tytułowi, którego forma narzuca skojarzenia z Alestorm, klimatycznie singiel ma dużo więcej wspólnego z takimi zespołami jak Amon Amarth, Arch Enemy czy Children of Bodom.

“Row, Ye Scallywags! to potężna i energetyczna kompozycja,” komentuje Robert Zembrzycki dla magazynu Decibel. “To furia sztormu na otwartym morzu opisana językiem riffu. Utwór zawiera chwytliwy refren, który z pewnością stanie się stałym punktem naszego live setu!”

Utwór można odsłuchać/zakupić w formie cyfrowej korzystając z linków dostępnych na stronie poniżej. 

https://vane.band/pl/muzyka/row-ye-scallywags/

Już w najbliższy weekend Vane wystąpi na Wild Fest w warszawskim VooDoo. Miesiąc później weźmie udział w Metalowym Zakończeniu Roku w bydgoskim MCK.

Na przełomie lutego i marca 2020 roku zespół z Krakowa rusza w krajową trasę z Moyrą. Planuje też wydanie zupełnie nowej EP.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły