Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Rock na Bagnie - ogłoszenie wyników przesłuchań

Rock na Bagnie, Rock na Bagnie 2018, Kobranocka, Akurat, Izrael, The Analogs, Deuter, Abaddon, The Bill, Komety, Łydka Grubasa, Agressiva 69, Quo Vadis, Bulbulators, Rejestracja, Fort Bs, Harusha, Kompania Karna, Incarnated, Molly Malones, Poison Heart

W dniach 6-7 lipca 2018 roku odbędzie się w Goniądzu festiwal Rock na Bagnie. Od października do kwietnia przeprowadzono przesłuchania, których celem było wyłonienie zespołów, które otwierać będą pierwszy i drugi dzień ósmej już edycji festiwalu. Koncerty zorganizowano w Białymstoku w „Hary Pubie” i w Warszawie w „Znośnej lekkości bytu” w ramach Grunt to bunt Fest. Do udziału, na podstawie nadesłanych nagrań, zakwalifikowano trzydzieści dziewięć zespołów.

Rock na Bagnie znany jest ze swej różnorodności stylistycznej. Eklektyzm charakteryzował również przesłuchania bagienne. Zgłosić mógł się każdy: młody, stary, amator i profesjonalista. Od bluesa do punka.

W Warszawie znakomicie zaprezentował się stołeczny Krain. I ten zespół otworzy „Bagno”. Grają hardcore/punk. Swoją przygodę muzyczną zaczęli w 1991 roku. Ich występ na Grunt to bunt Fest był pierwszym koncertem po wieloletniej przerwie. Drugi dzień festiwalu otworzy With All Your Strength z Białegostoku. Zespół, przeszedł jak burza przesłuchania w „Hary Pubie”. Grają mieszankę metalcore/djent/progressive metalu.

Wybór nie był łatwy. Większość zespołów zaprezentowała dobry i wyrównany poziom artystyczny. Ciekawostką jest, że po raz pierwszy z przesłuchań przeszły zespoły miejscowe. Dotychczas w Warszawie wyróżniono Cygański Wiatr z Turku i Blue Veins z Kadzidła, a w Białymstoku Dekolt z Piekar Śląskich.

Poza Krainem i With All Your Strength na ósmej edycji Rocka na Bagnie zagrają: Kobranocka, Akurat, Izrael, The Analogs, Deuter, Abaddon, The Bill, Komety, Łydka Grubasa, Agressiva 69, Quo Vadis, Bulbulators, Rejestracja, Fort Bs, Harusha, Kompania Karna, Incarnated, Molly Malones, Poison Heart, Znbb, Zbeer, Bang Bang, Pleasure Trap, Diversity, 3 City Stompers, oraz goście z zagranicy: Guitar Gangsters (UK) I Aggressive (D).

Oprócz koncertów na scenie głównej na widzów czeka, jak zwykle, wiele przeróżnych atrakcji: spotkania i panele dyskusyjne, kino festiwalowe, wystawy malarstwa i fotografii, jarmark... Natomiast 5 lipca, w przeddzień festiwalu, w Goniądzkim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert „punkowych bardów”. Przy akompaniamencie gitary zagrają: Paweł „Guma” Gumola (z zespołu Moskwa), Adam Sokół (z zespołu Manta Birostris) i The Pau. Do tego wszystkiego nieskazitelna przyroda Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz położona nieopodal Twierdza Osowiec - bezsprzeczne atuty Goniądza – na pewno przyciągną nie tylko fanów muzyki, ale również turystów i urlopowiczów. Warto przyjechać wcześniej i zostać nad Biebrzą po imprezie.

Karnety na festiwal można kupić w sieci sprzedaży Ticketmaster, Kup Bilecik, Goout, Biletyna.pl. Natomiast karnety kolekcjonerskie, tylko poprzez zakupy w internetowym sklepie „Szop na Bagnie”.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły