Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

VNV Nation powraca do Progresji

VNV Nation, electro, synthpop, industrial, EBM, Transnational Tour, Transnational, Koncerty

Koncertowy rok w Progresja Music Zone rozpocznie się od występu VNV Nation. Brytyjczycy pojawią się na scenie już 9 stycznia. VNV Nation po raz trzeci zagości w Progresji – poprzednio odwiedzili nas w latach 2009 (grudzień) i 2011 (wrzesień). Tym razem klub będzie jednym z przystanków na europejskiej trasie Transnational Tour promującej najnowsze dzieło Wyspiarzy “Transnational”, którego premiera odbyła się we wrześniu 2013 roku. Członkami zespołu są Ronan Harris i Marc Jackson. Ronan Harris jest rodowitym Irlandczykiem i pochodzi z Dublina. Marc jest Anglikiem i mieszka w Londynie.

VNV Nation – istniejący od 1990 roku brytyjski zespół, tworzący muzykę futurepop – będącą połączeniem EBM oraz synthpopu. Skrót VNV oznacza Victory Not Vengeance (ang. zwycięstwo, nie zemsta). Wokalista i założyciel zespołu – Ronan Harris – tłumaczy to motto jako próbę przekazania, iż człowiek powinien dążyć do nowych osiągnięć, zamiast pogrążać się w gorzkim żalu.

Twórczość Ronana Harrisa i Marka Jacksona przeszła metamorfozę z neoklasycyzującego, “dyskotekowego” EBM w ewidentnie lżejsze, bardziej przystępne dla przeciętnego słuchacza brzmienia. Mimo to, VNV Nation bardzo często identyfikuje się ze sceną industrialową. VNV Nation porusza sprawy kulturowe, religijne, polityczne bądź uczuciowe. Nierzadko kluczem do zrozumienia przekazów zawartych w tekstach Ronana Harrisa jest fakt, iż jest on człowiekiem bardzo uduchowionym, nie narzuca jednak odbiorcom żadnego sposobu myślenia.

Twórczość Ronana Harrisa i Marka Jacksona podbiła serca słuchaczy i zaczęła gościć na alternatywnych listach przebojów zajmując czołowe miejsca. Praktycznie potem każdy następny singel i album VNV Nation osiąga podobne sukcesy, w innych rankingach na całym świecie.

Koncert poprzedzi DJ KRISCHAN WESENBERG, a po koncercie zapraszamy na afterparty do białego rana z DJ Jamesem, który jest specjalistą od muzyki lat 80-tych i regularnie grywa na zlotach DM na Śląsku oraz Endżi, która rozkręca Vampiriadę i Electrotherapy.

Data: 9 stycznia 2014, otwarcie bram: 18:00

Miejsce: Progresja Music Zone, Main Stage, Fort Wola 22, Warszawa

Bilety: 100 zł w przedsprzedaży i 115 zł w dniu koncertu dostępne na www.progresja.com i sieci eventim

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły