Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Tyr i Moonsorrow zagrają w Progresji

Trochę było zamieszania z organizatorem zimowej edycji Military Camp Festivalu i ostatecznie klub Progresja wraz z agencją Knockout Productions przejęły organizację "Dead Tyrants – Tour 2011". Tyr, Moonsorrow i Crimfall wystąpią już w najbliższą środę, 7 grudnia ku uciesze wielbicieli Wikingów i tradycji skandynawskich. Bilety w przedsprzedaży wciąż można nabywać w cenie 65 złotych. W dniu koncertu będzie to 75 złotych.
Týr to farerska grupa muzyczna, której twórczość określana jest jako połączenie heavy metalu z muzyką folkową z elementami viking metalu. Nazwa zespołu pochodzi od imienia skandynawskiego boga wojny, Týra. Dyskografia Tyr obejmuje sześć pełnometrażowych wydawnictw. W 2010 roku grupa otrzymała nominację do Metal Storm Awards w kategorii ‘Best Pagan/Viking/Folk Metal Album’ za krążek „By The Light Of The Northern Star”. W maju 2011 roku ukazał się najnowszy album „The Lay Of Thrym”.

Moonsorrow to zespół folk-metalowy z Helsinek, założonym w 1995 roku. Ich utwory charakteryzują się długim czasem trwania i podniosłymi tekstami. Często wrzuca się ich do szuflady stylistycznej viking metal, jednak sam zespół unika tego określenia, ponieważ teksty nie dotyczą bezpośrednio Wikingów, ale fińsko-skandynawskich tradycji, legend oraz poezji. Są pisane w języku fińskim. Dobrym przykładem jest tutaj album „Voimasta Ja Kunniasta”, odnoszący się do Hávamál (Pieśni Najwyższego) czyli sentencji wypowiadanych przez Odyna. Jesienią 2010 roku Moonsorrow rozpoczął nagrywanie kolejnej, szóstej już płyty, pod tytułem "Varjoina kuljemme kuolleiden maassa" której premiera odbyła się w lutym 2011 roku.

Crimfall jest młodym folk metalowym zespołem. Powstał jesienią 2007 roku w Finlandii. W swoich tekstach zespół oscyluje wokół Wikingów oraz historii Skandynawii. Zadebiutowali demówką "Burning Wings". Latem 2009 roku ukazał się pierwszy pełny metraż "As The Path Unfolds" wzbudzając powszechne 'achy!' i 'ochy!'
Fińskiej scenie folk-metalowej, która robi się niemal sportem narodowym w tym kraju, przybył kolejny, bardzo dobry wykonawca.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły