Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

The View zagrają w Warszawie

The View, Ropewalk, alternative rock, post punk, indie rock

Agencja Go Ahead zaprasza na koncert zespołu The View. Muzycy wystąpią 5 lutego 2016 roku w warszawskiej Hydrozagadce. Zespół powstał w 2005 roku w szkockim Dundee i szybko podpisał kontrakt z 1965 Records (Sony BMG). Już na początku swojej kariery muzycy supportowali zespoły takie jak Primal Scream czy The Babyshambles. Debiutancki album „Hats Off to the Buskers” ukazał się w 2007 roku i był m.in. nominowany do prestiżowej nagrody Mercury Prize, a zespół określono mianem następców The Libertines. Jesienią ukazał się piąty album zespołu – „Ropewalk”. 

Materiał wyprodukował Albert Hammond Jr, a płyta zebrała bardzo dobre recenzje. Brytyjskie NME przyznało jej 8 punktów w ich 10-stopniowej skali. O zespole pisano, że w końcu postanowił wyjść poza określenie „nowego The Libertines” – piosenki z nowego krążka są bardziej złożone, różnorodne i pobrzmiewają w nich nawet echa R’n’B.

The View w sezonie letnim wystąpili na najważniejszych brytyjskich festiwalach, grając m.in. przed publicznością T in the Park i Glastonbury. W 2016 roku, oprócz własnej europejskiej trasy, która obejmie wschodnią i zachodnią Europę kontynentalną, muzycy zagrają w Glasgow przed The Libertines.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły