Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Imprezy :

At The Soundawn w Progresji

Przed nami niezwykle intensywny muzycznie weekend. We Wrocławiu odbędzie się neurotyczny festiwal Asymmetry z udziałem między innymi zespołu At The Soundawn, który to wystąpi drugiego dnia imprezy, ale także pojawi się dzień później w warszawskiej Progresji - 19 kwietnia w niedzielę. Tym mieszającym style od post-metalu do ambientu Włochom towarzyszyć będą dwie warszawskie kapele. Będzie to grunge-rockowy Venflon oraz eksperymentujący Merkabah. Wszystkim tym, którzy nie mogą zawitać do Wrocławia polecamy wizytę w stołecznym klubie. Koncert medialnie wspiera DarkPlanet.
Więcej o imprezie znajduje się w naszym kalendarium oraz na stronie klubu Progresja.

Zespoły:

At The Soundawn [post-metal - Włochy]
Zespól powstał w 2005 roku. Swoja potęga i melodią na pewno zainteresują fanów ISIS, Pelican czy Cult of Luna. Ich styl można określić jako post-metal z elementami ambientu. Debiut Red Square We Come in Waves 28 kwietnia 2008 został  wydany w Lifeforce REcords USA oraz Lifeforce Records Europe. Album został ciepło przyjęty przez recenzentów oraz słuchaczy w całej Europie. W Listopadzie 2008 mieliśmy okazje zobaczyć Panów na deskach warszawskiej Progresji. Wracają po raz kolejny aby zaprezentować się stołecznej publiczności. Dzień wcześniej zagrają we Wrocławiu w ramach Asymmetry Festival obok 65 days of static oraz Stars Light The End.
www.atthesoundawn.com
www.myspace.com/atthesoundawn

Venflon [grunge/rock/metal - Warszawa]
Jedna z najpopularniejszych kapel warszawskiego podziemia rockowo/metalowego. Muzyka Venflonu to połączenie ciężkich gitarowych riffów i melodyjnego wokalu. Ich koncerty są bardzo energetyczne -dynamiczna muzyka, zaangażowanie wykonawców. Stylistycznie Venflon znajduje się gdzieś pomiędzy Alice in Chains a Machine Head.
www.myspace.com/venflon

Merkabah [Experimenta/Psychedelic/Rock - Warszawa]
To kwartet powstały pod koniec 2007 roku, który za swój cel stawia eksperymentowanie z wyświechtaną formułą przestrzennego i psychodelicznego rocka oraz tworzenie impresywnych pejzaży dźwiękowych. Muzyka zespołu stanowi połączenie awangardowego metalu, przejmujących melodii, silnego łamania rytmów, psychodelii oraz inspiracji muzyką improwizowaną, noisem, wpływami etnicznymi, elektronicznymi oraz ambientem, nie identyfikując się przy tym z żadną z wymienionych etykietek
www.myspace.com/merkabah
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły