Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

VNV Nation wraca do Progresji

VNV Nation, Koncerty, VNV Nation w Polsce, futurepop, EBM, electro, Transnational

Już 29 października 2013 roku na scenie stołecznej Progresji pojawi się najlepszy istniejący zespół futurepop - VNV Nation. VNV Nation po raz trzeci zagości w Progresji – poprzednio zagrali w latach 2009 (grudzień) i 2011 (wrzesień). Tym razem klub jest jednym z przystanków na europejskiej trasie Transnational Tour 2013 promującej najnowsze dzieło Wyspiarzy “Transnational”, którego premiera odbyła się we wrześniu tego roku.

VNV Nation – istniejący od 1990 roku brytyjski zespół, tworzący muzykę futurepop – będącą połączeniem EBM oraz synthpopu. Skrót VNV oznacza Victory Not Vengeance (ang. zwycięstwo, nie zemsta). Wokalista i założyciel zespołu – Ronan Harris – tłumaczy to motto jako próbę przekazania, iż człowiek powinien dążyć do nowych osiągnięć, zamiast pogrążać się w gorzkim żalu. Członkami zespołu są Ronan Harris i Marc Jackson. Ronan Harris jest rodowitym Irlandczykiem i pochodzi z Dublina. Marc jest Anglikiem i mieszka w Londynie.

Twórczość Ronana Harrisa i Marka Jacksona przeszła metamorfozę z neoklasycyzującego, “dyskotekowego” EBM w ewidentnie lżejsze, bardziej przystępne dla przeciętnego słuchacza brzmienia. Mimo to, VNV Nation bardzo często identyfikuje się ze sceną industrialową.

VNV Nation porusza sprawy kulturowe, religijne, polityczne bądź uczuciowe. Nierzadko kluczem do zrozumienia przekazów zawartych w tekstach Ronana Harrisa jest fakt, iż jest on człowiekiem bardzo uduchowionym, nie narzuca jednak odbiorcom żadnego sposobu myślenia.

Twórczość Ronana Harrisa i Marka Jacksona podbiła serca słuchaczy i zaczęła gościć na alternatywnych listach przebojów zajmując czołowe miejsca. Praktycznie potem każdy następny singel i album VNV Nation osiąga podobne sukcesy, w innych rankingach na całym świecie.

Bilety do nabycia w Klubie Progresja oraz sieci Eventim

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły