Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Video :

Utwór Queen w wersji Blue Hour Ghosts i saksofonisty Shining

Blue Hour Ghosts, Shining, Jørgen Munkeby, Queen, rock, synth-pop, rock gotycki

W 30. rocznicę śmierci Freddiego Mercury'ego - 24 listopada 2021 r. - włoski zespół Blue Hour Ghosts zaprezentował swoje wykonanie utworu "I'm Going Slightly Mad" Queen. Jako saksofonista w nagraniu wziął udział Jørgen Munkeby z norweskiej grupy Shining. Produkcją zajął się Giuseppe Bassi. Singiel opublikowany został za pośrednictwem Rockshots Records.

Pierwszy album założonego w Modenie Blue Hour Ghosts, zatytułowany po prostu "Blue Hour Ghosts", miał premierę w 2016 r. W lutym 2021 r. ukazał się drugi - "Due".

O okolicznościowym singlu zespół napisał: "Chociaż wśród naszych inspiracji znajduje się szerokie spektrum metalu, rocka i popu, Queen zawsze miał na nas duży wpływ i w pełni ucieleśnia ducha, w jakim tworzymy muzykę: bez granic, bez stereotypów, absolutna wolność, eklektyzm i elegancja, z zachowaniem olbrzymiej efektywności i przystępności. Chcieliśmy uczcić 30. rocznicę śmierci Freddiego czymś wyjątkowym, odważyliśmy się więc przedstawić swoje wykonanie jednej z najmroczniejszych, najbardziej wyrafinowanych i tajemniczych piosenek z dyskografii Queen".

"I'm Going Slightly Mad" w wersji brytyjskiej grupy ukazał się w 1991 r. na "Innuendo" - ostatnim albumie zespołu wydanym za życia wokalisty.

https://www.youtube.com/watch?v=G_ViAo16LrQ

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły