NNHMN
Paradoks
Recenzje :

Unorthodox - Balance Of Power

Unorthodox, heavy metal, Balance Of Power, doom metal, Hellhound Records, punk rock, rock and roll

Unorthodox to amerykański zespół heavy metalowy działający od 1991 roku. „Balance Of Power” jest ich drugą płytą, wydaną w 1994 przez, zajmującą się głównie doom metalem, Hellhound Records. Coś w tym jest, bo muzyka Unorthodox jest klimatycznie zamulona, co podąża właśnie w tym kierunku.

Takim typowym przykładem jest piosenka „Peacemaker”, w której jest dużo powolnej melodii i natchnionej naturą delikatności. Ale na doomową nutę zrobione są i te cięższe kawałki, jak choćby następne „Well Aware” i „Lost In Tomorrow”. Riffy płyną w nich ociężale, układając się w rozległe pasaże. Tak samo rozciągnięty jest wokal, który zresztą przez cały czas jest taki śpiewny, ale zamglony i jakby dobiegający z oddali. Trzeba jednak przyznać, że w tych ramach też pojawiają się długie i rozbudowane partie instrumentalne. Jest to jedno oblicze tej płyty, ale Unorthodox gra także i żywszą muzykę, jak od samego początku w antynarkotykowym „Junkie”: „I don’t want your junk, I don’t want to die.” Taki króciutki „Maimed And Slaughtered” ma wręcz całkiem punkowy charakter. Dużo rock and rolla jest też w „Motherless”. Jednak najwięcej heavymetalowego grania znajdziemy w aż trzech utworach instrumentalnych, szczególnie w najdłuższym, ostatnim „Unorthodox”. Tempa są tam znacznie bardziej zwarte i pojawia się o wiele więcej kombinacyjnej gry na gitarze, kosztem przeważającej opieszałości.

Tak więc album ma swoje doomowe oblicze, ale nie jest na jedną modłę i w jego wnętrzu znajdują się różne atrakcje. Ogólnie jednak przyjmuje wyraz spokojnego i takiego, przy którym można usiąść i podelektować się muzyką, wcale się przy tym nie nudząc. Instrumentalnie bowiem wypada ciekawie i z pewnością jest tu czego posłuchać, wtapiając się w taki jesienno-szary klimacik.

Tracklista:

01. Junkie
02. To Kill A Monster
03. Peacemaker
04. Well Aware
05. Lost In Tomorrow
06. Maimned And Slaughtered
07. The Zombie Dance
08. Standstill
09. Price Of Life
10. The Gate
11. Motherless
12. Unorthodox

Wydawca: Hellhound Records (1994)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły