Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Video :

Ultravox powraca z nową płytą "Brilliant"

Ultravox, Brilliant, Dancing with Tears in my Eyes, rock, new romanticEMI Records ogłosiło powrót kultowej formacji Ultravox z pierwszym nowym albumem studyjnym od 28 lat. Premiera płyty "Brilliant" zapowiedziana jest na 28 maja, a pod koniec roku muzycy planują wyruszyć w trasę koncertową po Europie, która będzie promować nowy krążek. Znajdzie się na nim 12 nowych utworów, które nagrane zostały w klasycznym, oryginalnym składzie: Midge Ure, Billy Currie, Chris Cross i Warren Cann. W listopadzie 2008 roku na swojej oficjalnej stronie internetowej zespół ogłosił reaktywację w klasycznym składzie. W kwietniu 2009 odbyła się trasa "Return to Eden" po Wielkiej Brytanii. Były to pierwsze występy w tym składzie od koncertu na Live Aid w 1985 roku.
Ultravox to brytyjski zespół rockowy założony w 1974 roku, który uznawany jest za jednego z twórców stylu new romantic. Początkowo występował pod nazwą Tiger Lily, jednak w 1977 zmienił ją na Ultravox. Za założyciela grupy uznaje się Johna Foxxa (właśc. Dennis Leigh). Po jego odejściu wydawało się, że grupa przestanie istnieć, jednak gdy pod koniec 1979 roku do Ultravox dołączył charyzmatyczny wokalista i gitarzysta Midge Ure, zaczął się nowy okres w historii zespołu. W 1986 roku podczas sesji "U-vox" formację opuścił perkusista Warren Cann z powodu różnic artystycznych. Płyta nie odniosła sukcesu komercyjnego i w maju 1987 roku Midge Ure opuścił zespół, by kontynuować karierę solową rozpoczętą dwa lata wcześniej. W 1991 roku pod nazwą Ultravox wznowił działalność klawiszowiec Billy Currie. Ponieważ w grupie poza nim, nie znalazł się nikt z wcześniejszego składu, formacja nie była w stanie odnieść jakiegokolwiek sukcesu komercyjnego. Zespół wydał dwie płyty studyjne i w 1996 roku rozwiązał się. 
Wiadomości o wydaniu nowej płyty Ultravox są tym bardziej zaskakujące, gdyż jeszcze dwa lata temu w wywiadzie udzielonym brytyjskiej gazecie, Midge Ure powiedział, że nie nagrywa z muzykami żadnego nowego materiału i nie ma zamiaru już nigdy reaktywować Ultravox: "Nie staramy się na siłę odtwarzać naszej młodości, dlatego nie będę pisał żadnych premierowych utworów ani nagrywał kolejnego wydawnictwa". Największymi przebojami zespołu są: "Dancing with Tears in my Eyes", "Vienna", "Hymn", "The Voice", "All Fall Down" i "All Stood Still". "Brilliant" będzie pierwszym studyjnym albumem formacji nagranym w oryginalnym składzie od 28 lat. 
Tracklista:
01. Live Again02. Flow03. Brilliant04. The Change05. Rise06. Remembering07. Hello08. This One09. Fall10. Let it Lie11. Satellite12. Contact
Wydawca: EMI Records (2012)
http://www.youtube.com/watch?v=AuB3uY5K7Kg&ob=av2e
Komentarze
Devon : i to bardzo:)
AbrimaaL : Cieszymy sie :)
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły