Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

The Mission powraca na scenę i z nową płytą

The Mission, The Mission 30th Anniversary Tour, gothic rock, post punk, hard rock, Another Fall From Grace, Met-Amor-Phosis

Zespół The Mission wraca na scenę po trzech latach nieobecności. Najnowszy album grupy – „Another Fall From Grace” ukaże się już 30 września 2016 roku. Nie tylko płyta jest wyczekiwana. 23 października w Progresji zespół zagra koncert z okazji swoich 30. urodzin. Album "Another Fall From Grace" został wyprodukowany przez Wayne’a Husseya i Tima Palmera. Zespół przygotował dla swoich fanów niemałą niespodziankę, na wokalu usłyszymy gościnnie Gary’ego Numana, Martina L. Gore (Depeche Mode), Ville Valo (HIM), Julianne Regan (All About Eve) czy Evi Vine.

Tak opowiadał w sierpniu 2016 o nowej płycie Wayne Hussey:

"Nowa płyta The Mission, to brakujące ogniwo pomiędzy First & Last & Always – The Sisters of Mercy i God’s Own Medicine (The Mission). W obydwa albumy byłem mocno zaangażowany. Tym razem postanowiłem stworzyć płytę, która będzie brzmiała rodem z lat 80'tych. Wszystko za sprawą odrodzenia się we mnie miłości do drżącego brzmienia 12-stostrunowej gitary, który przewijał się przez dwa wcześniej wspomniane przeze mnie albumy, a teraz powraca z najnowszym. To dosyć mroczny album, choć nie mieliśmy takiego zamiaru, po prostu tak się złożyło. Zdaję sobie sprawę, że podczas nagrywania wariowałem i wpadałem w paranoję. Zarówno mój stan psychiczny i fizyczny dawał się we znaki wszystkim dookoła.

Mój stan emocjonalny czuć w tekstach i muzyce, która znalazła się na krążku. Wiele z nich powstało w odosobnieniu, z dala od wszelkiego zgiełku, rodziny, przyjaciół, czy nawet kolegów z zespołu. Nie mogę powiedzieć, że tworzenie tego albumu sprawiło mi przyjemność, ale jest to album, który musiałem stworzyć. Z ogromną ulgą oświadczam, że płyta jest już gotowa. Pozostawiła jednak we mnie uczucie silnego bólu, który zapamiętam na całe życie. Mam nadzieję, że kiedyś poczuje do niej sentyment, na który być może zasługuje."

Już 2 września ukaże się "Met-Amor-Phosis", pierwszy cyfrowy singiel The Mission zapowiadający nowy album.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły