Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Nowa płyta OMD

Legendarna grupa OMD (Orchestral Manoeuvres In The Dark) jest na półmetku prac nad pierwszym od 24 lat albumem nagranym w oryginalnym składzie: Paul Humphreys, Andy McCluskey, Martin Cooper i Malcolm Holmes. 11 krążek studyjny zatytułowany "History Of Modern", według zapewnień zespołu, ma być wydany jeszcze w tym roku. Paul Humphreys mówi: "Wszystko idzie dobrze. Spędziłem kilka tygodni w studiu Andy'ego w Liverpoolu i tam przynoszę wszystkie materiały i pracuję nad nimi. Wysyłamy sobie rezultaty naszej pracy poprzez serwis YouSendIt. Każdy z nas słucha wysłanych fragmentów. Pracujemy nad albumem cały czas i będzie na nim kilka kompozycji Andy'ego, napisał ich wiele kiedy ja pracowałem nad płytą OneTwo (projekt z Claudią Brücken)". Na pytanie jakie będzie nowe wydawnictwo, Paul odpowiada dyplomatycznie: "Będzie po prostu bardzo elektroniczne".
Pomysł na tytuł albumu zrodził się krótko po tym, jak wokalista Andy McCluskey zabrał córkę na wystawę sztuki o nazwie The History Of Modernism. Na oficjalnej stronie grupy, po wcześniejszym zarejestrowaniu się i nabiciu się na listę odbiorców newslettera pobrać można demo jednej z kompozycji "Sister Mary Says". Utwór przygotowany został specjalnie z myślą o fanach OMD, by rozbudzić w nich na nowo apetyt na więcej. Ciekawostką jest fakt, że kawałek ten nie jest wcale absolutną nowością. Początki jego historii datuje się na wczesne lata 80. Elementy kompozycji pierwotnie skomponowane zostały w 1981 roku, potem utwór miał być uwzględniony na krążku "Universal" w 1996 roku, ale ostatecznie wylądował w szufladzie czekając na lepszy moment, na publikację...

Przez ostatnie lata reaktywowane w 2006 roku OMD koncentrowało się głównie na koncertach, zaniedbując tym samym jakiekolwiek prace w kierunku dalszego uzupełniania dyskografii (ostatnia płyta "Universal" z 1996 roku choć za ostatni stricte OMDowy krążek uważa się "The Pacific Age" z 1986 roku). Wiadomo, że producentem nowej płyty brytyjskiego tria będzie Mike Crossey, który pracował m.in. nad debiutem Arctic Monkeys "Whatever People Say I Am, That's What I'm Not" z 2006 roku.

Oficjalna strona internetowa: www.omd.uk.com
MySpace: www.myspace.com/officialomdmyspace
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły