Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Garbage powraca z nową płytą

"Grupa Garbage wraca z nowym albumem po pięcioletniej przerwie!" - nagłówek tej treści ukazał się w wywiadzie z liderką grupy Shirley Manson opublikowanym w ostatnim numerze wydawanej w Szkocji gazety Herald. Artystka potwierdziła w nim krążące od jakiegoś czasu doniesienia o reaktywacji zespołu i pracach nad kolejną płytą: "Nagraliśmy całkiem sporo nowego materiału choć ciężko mi oszacować jego dokładną ilość. Powiem tylko, że jesteśmy aktualnie na etapie nagrywania nowych kawałków". Utwory powstają pod czujnym okiem perkusisty składu, Butcha Viga odpowiedzialnego za produkcję krążków "21st Century Breakdown" Green Day oraz "Nevermind" Nirvany.
Grupa wstrzymała działalność pięć lat temu krótko po odejściu liderki - Shirley Manson, która zdecydowała się spróbować działalności solowej. W samodzielnej karierze miał pomagać perkusista Garbage oraz ceniony producent  Butch Vig. Solowy materiał wokalistki nigdy nie ujrzał jednak światła dziennego, wszystko przez konflikt z wytwórnią, która jasno dała do zrozumienia, że woli wspierać Shirley z Garbage niż ją samą. Bezowocna kariera solowa koleżanki sprawiła, że reszta składu na długo straciła chęci do nagrywania nowych kawałków Garbage.

Korzystając z przerwy w działalności Garbage, Shirley rozpoczęła karierę aktorską. W 2008 roku zagrała pierwszą w swym życiu rolę - w serialu "Terminator: Kroniki Sary Connor" jako Catherine Weaver. Odcinek z Manson wyemitowany został wiosną 2009 roku po czym serial zdjęto z anteny.

Zespół do tej pory wydał cztery albumy długogrające. Dyskografię kwartetu zamyka kompilacja najlepszych utworów grupy "Absolute Garbage" z 2007 roku.

MySpace: www.myspace.com/garbage
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły