Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

The Sisters of Mercy wystąpi w Krakowie

The Sisters of Mercy w Polsce, The Sisters of Mercy, gothic rock, goth rock

Andrew Eldritch - lider, założyciel oraz jeden z dwóch stałych członków grupy The Sisters Of Mercy ogłosił daty europejskiej trasy koncertowej, w którą grupa wyruszy już w maju tego roku. Na liście nie zabrakło również Polski. The Sisters of Mercy wystąpi 16 maja 2014 roku w Krakowie podczas Festiwalu Czyżynalia 2014. Pełna lista koncertów została podana na oficjalnej stronie zespołu, prezentujemy ją poniżej.

The Sisters Of Mercy powstał w 1980 roku w Leeds. Nazwę zaczerpnął z pięknej ballady Leonarda Cohena zatytułowanej właśnie "Sisters Of Mercy". Na początku grupę tworzyli: Andrew Eldritch (wokal) Craig Adams (gitara basowa), Gary Marx (gitara elektryczna) oraz tzw. Dr. Avalanche czyli automat perkusyjny. W 1980 roku zespół wydał pierwszy singiel "Damage Done", w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy. W kwietniu 1982 roku ukazuje się kolejny singiel grupy "Body Electric", natomiast największe uznanie zdobył singiel "Alice" wydany w listopadzie 1982 roku. Od tego czasu fama o Siostrach żyła już własnym życiem, a dzięki niezapomnianym koncertom Siostry zdobywały rzesze fanów. Głęboki i niski wokal Eldritcha trafił prosto w serca słuchaczy zupełnie ich zniewalając na kolejne 25 lat.

Kolejny wydany minialbum nosił tytuł "The Reptile House" (1983). Jeden z najlepszych singli grupy to "Temple Of Love". Kolejne single to "Body And Soul", "Walk Away", " No Time To Cry". Single te są cały czas sprzedawane na giełdach za duże pieniądze jako tzw. "białe kruki". 

W marcu 1985 roku ukazał się debiutancki album grupy "First And Last And Always", który odniósł wielki sukces na międzynarodowej scenie muzycznej. Płyta zawiera wiele lirycznych utworów o niespełnionej miłości, rozstaniach, dotyka także tematu narkotyków (podobnie jak we wcześniejszej twórczości). Po tournee promującym ten krążek i odejściu Marxa w czerwcu 1985 roku, zespół przestał istnieć.

W 1987 roku zespół The Sisters Of Mercy wznowił działalność jako duet Andrew Eldritch i Patricia Morrison (gitara basowa), a nagrana w tym czasie płyta "Floodland" z jej udziałem, uznawana jest przez wielu za najwybitniejsze osiągnięcie tej grupy. Album jest świetnie zrealizowany i zaaranżowany, nie ma na nim praktycznie słabego utworu, a utwory takie jak "This Corrosion" czy "Dominion (Mother Russia)" weszły już do kanonu muzyki rockowej. 

W 1990 z zespołu odeszła Morrison, a do grupy dołączyli Tony James (gitara basowa) i Andreas Bruhn (gitara elektryczna) oraz Tim Bricheno (gitara elektryczna) a powstała w wyniku tego nowa płyta "Vision Thing", zawierająca przepiękną balladę "Something Fast" czy porywający "Ribbons".

Koncerty na trasie:

May 12: Columbiahalle, Berlin, Germany

May 13: Schlachthof, Dresden, Germany

May 14: Posthof, Linz, Austria

May 16: Czyżynalia, Kraków, Poland

May 17: Archa Theatre, Prague, Czech Republic

May 18: Gasometer, Vienna, Austria

May 20: TonHalle, Münich. Germany

May 21: X-tra, Zürich, Switzerland

May 22: Ancienne Belgique, Brussels, Belgium

May 24: Rockhal, Esch-sur-Alzette, Luxembourg

May 25: Melkweg, Amsterdam, The Netherlands

May 26: Docks, Hamburg, Germany

July 5: Sonisphere Festival, Knebworth Park, U.K.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły