Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

The Blitz Party - Agressiva 69 i Neon Romance

The Blitz Party, Agressiva 69, Neon Romance, industrial, electropop, electro, rock

12 kwietnia w warszawskim Barometrze po raz drugi zabrzmią dźwięki projektu „Black and White”. Agresywno – romatyczne dźwięki, bowiem wykonawcami, którzy zaprezentują się na imprezie pod nazwą The Blitz Party będą formacje Agressiva 69 i Neon Romance. Projekt „Black and White” powstał w Warszawie w głowie miłośnika muzyki elektronicznej – Mario Bonga, który o projekcie mówi tak: „ Naszym głównym celem jest popularyzacja „polskiej sceny” muzyki elektronicznej, którą można określić jako alternatywną: synthpop, futurepop, electro.

Projekt „Black and White” ma na celu umożliwienie młodym, nieznanym twórcom i muzykom grającym w amatorskich czy już w profesjonalnych zespołach zaprezentowania szerszej publiczności swojej, często nieoczekiwanej i wyjątkowej twórczości.” Jak postanowili, tak zrobili. Pierwsza edycja odbyła się w Klubie Barometr 1 lutego br, a na scenie zaprezentowały się dwie formacje – ModernMoon oraz Das Moon. Po koncercie niezwykle liczną publiczność roztańczali DJ James oraz DJ Serek – znany z imprez Depeche Mode Party. Impreza była niezwykłym i wyjątkowym wydarzeniem. 

Przyszła pora na drugą edycję, która odbędzie się 12 kwietnia również w klubie Barometr, a zaprezentują się na niej: Neon Romance – ekipa z Zagłębia oraz świetnie znana miłośnikom industrialnych dźwięków Agressiva 69.

Gdyby istniał wehikuł czasu członkowie zespołu Neon Romance najchętniej cofnęliby się o trzydzieści lat. Do czasów, kiedy ludzie pisali listy, słuchali long play’e, oglądali kasety vhs i pili wina na prywatkach. Neon Romance to electropopowe trio rozdarte pomiędzy kiczowatym chłodem lat 80., a tęsknotą za emocjami w bezdusznym świecie XXI wieku. Dwóch facetów na syntezatorach i dziewczyna na wokalu, w akompaniamencie bębnów, pędzącego basu i melodii, które nie zawsze są wesołe. Zespół powstał wiosną 2012 roku z inicjatywy dwójki przyjaciół, a zarazem zupełnych przeciwieństw – Michała Kapuścińskiego i Bartka Salamona zafascynowanych szeroko pojętą stylistyką tamtej dekady. Kilka miesięcy później dołączyła do nich Marika Tomczyk dokładając do tworzonych przez nich dźwięków subtelny wokal. Mocne nawiązanie do stylistyki lat 80., widoczne w każdej płaszczyźnie – od doboru instrumentów oddających brzmienie tamtych czasów po starannie dopracowany image zespołu. Wszyscy, którzy tęsknią za tamtymi czasami, powinni sprawdzić, co Neon Romance ma do zaprezentowania.

Agressiva 69 to prekursorzy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce zespół rockowo industrialny. Grupa została założona w 1987 przez Tomasza Grocholę i Jacka Tokarczyka. Ich pierwszy album, „Deus Ex Machina” był czymś zupełnie nowym na polskim rynku muzycznym, a Agressiva nie musiała długo czekać na zainteresowanie. Występowała na największych scenach w Polsce i Europie z takimi gwiazdami jak Prodigy, Paradise Lost, New Model Army, The Mission, Front 242, Marc Almond, Alphaville i innymi. Takie osobowości jak Martin Atkins (legendarny perkusita PIL, Killing Joke, Nine Inch Nails, Pigface) czy Wayne Hussey (The Mission, Sisters of Mercy) wzięły udział w nagraniach wydanego w 2005 roku albumu “In”, uznawanego za najlepszy jak do tej pory album Agressivy. W 2011 roku ukazały się dwa albumy zespołu. „Republika 69”, to hołd dla grupy Republika, krążek zawierający 10 muzycznych adaptacji polskiej legendy rocka. Jedna z nielicznych płyt tego typu, która zyskała uznanie wśród wielbicieli Republiki, członków zespołu i dziennikarzy. Drugim krążkiem jest „UMMMET” – ambientowy eksperyment, na który złożył się jeden, ponad czterdziestominutowy utwór. Obecnie grupę tworzą: Tomek Grochola, Jacek Tokarczyk, Robert Tuta i Filip Mozul, a wizualizacje koncertowe na żywo tworzy Paweł Penarski.

Warto dodać, że dzień wcześniej A69 zagra w Ostrowcu Świętokrzyskim, w klubie Perspektywy, a 25 kwietnia w rodzinnym mieście Neon Romance – w Sosnowcu, w klubie 2doors.

Agressiva 69 i Neon Romance + Dj James

12.04.2014, godz. 20.00

Bilety: 20 zł

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły