Castle Party 2018
Paradoks
Muzyka :

Tarja Turunen gwiazdą Przystanku Woodstock

tarja turunen, przystanek woodstock, festiwal woodstock, woodstock, muzyka, nightwish, finlandia, rock, metal, power metal, opera, sopran, kostrzyn nad odra

Kolejną gwiazdą, która potwierdziła swój udział w Przystanku Woodstock 2016 jest była wokalistka Nightwish - Tarja Turunen. To już druga artystka z Finlandii, która wystąpi na festiwalu. Przypomnijmy, że jako pierwszy swój występ na polskim Woodstocku ogłosił zespół Apocalyptica. 

Tarja Turunen zasłynęła przede wszystkim jako wokalistka power metalowego zespołu Nightwish, z którym była związana w latach 1996-2005. Po odejściu od grupy rozpoczęła karierę solową - w swoim indywidualnym dorobku ma już na koncie 5 albumów. Tarja obdarzona jest charakterystycznym głosem - sopranem lirycznym, który sięga ponad trzech oktaw. W Polsce wokalistka występowała kilkukrotnie. Ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć ją w listopadzie 2014 roku, gdy zagrała aż 4 koncerty: w Krakowie, Warszawie, Łodzi oraz Katowicach. 

Przyszłoroczna edycja Przystanku Woodstock to już 22. odsłona tego muzycznego święta. Tym razem, inaczej niż zazwyczaj, festiwal nie odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia lecz 2 tygodnie wcześniej, w dniach 14-16 lipca. Przystanek Woodstock to nie tylko muzyka - to również liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak: warsztaty muzyczne, spotkania z ludźmi sportu, kultury, sztuki i polityki, a także wszelkiego rodzaju projekty sportowe i edukacyjne. 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły