Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Szczegóły nowego albumu Liv Kristine

Norweska wokalistka Liv Kristine (Leaves Eyes, Theatre of Tragedy) w Mastersound Studio w Steinheim - wytwórni własności jej męża, Alexa Krulla (Atrocity, Leaves' Eyes) - rozpoczęła nagrywanie swojego czwartego solowego albumu. Piosenkarka współpracuje z JB van der Wal (Aborted, DR. Doom), który niedawno dołączył do Leaves Eyes i Artrocity jako nowy basista oraz Tobiasem Regnerem, zwycięzcą tamtejszego muzycznego reality show, "Deutschland sucht Den Superstar"
Jeden z utworów z nadchodzącej płyty Kristine nazywa się "Vanilla Skin Delight" i to on właśnie powstał w duecie z niemieckim piosenkarzem.
Na swojej stronie internetowej Liv wypowiedziała się na temat tej współpracy: 
"Głos Tobiasa zafascynował mnie, a jak tylko podjęliśmy decyzję, że chcemy męskiego wokalistę na "Vanilla Skin Delight", pomyślałam, że byłoby po prostu idealnie mieć na tym kawałku potężny i ciepły głos Tobiasa, który świetnie uzupełniłby wykonanie tej kompozycji i przekształcił ją w prawdziwy utwór rockowy. Na szczęście, nasz przyjaciel i filmowiec, Konrad Hollenstein, był w stanie dostarczyć nam niezbędnych informacji kontaktowych, dzięki czemu udało nam się zdobyć Tobiasa już następnego dnia. 48 godzin później Tobias zapukał do drzwi i byłam bardzo szczęśliwa i wdzięczna, że znalazł drogę do Mastersound Studio. Zdaliśmy sobie od razu sprawę, że mamy tak wiele wspólnego (sport, dzieciństwo na  wsi, dobre i złe doświadczenia w branży muzycznej, koncerty, czerwone wino, sztuka...), mimo że pochodzimy z zupełnie różnych muzycznych środowisk: Tobias z niemieckiej wersji Idola z 2006 roku kontrastuje z moimi rewolucyjnymi początkami w Theatre Of Tragedy w latach dziewięćdziesiątych. Tu jesteśmy partnerami w duecie w tym samym utworze. Co więcej - czułam się jakbyśmy znali się od dawna.  Tobias to bardzo otwarty, serdeczny i delikatny facet, z którym naprawdę chciałabym dzielić scenę w przyszłości. Jest fantastycznym piosenkarzem rockowym i jest bardzo profesjonalny. Poprosiłam go, by śpiewał w taki sposób by czuł się najbardziej komfortowo. 'Vanilla Skin Delight' zrobi na Was wrażenie."
Liv zagrała już jeden z utworów zatytułowany "Libertine", który ukaże się na nowej płycie, na specjalnym koncercie 2 grudnia 2011r. w Alte Seminarturnhalle w Nagold w Niemczech podczas "One Night With Liv Kristine". Wówczas wokalistka wykonywała akustyczne wersje swoich oryginalnych utworów, covery oraz kilka kompozycji Leaves' Eyes i Theatre of Tragedy. Ostatni, trzeci album solowy piosenkarki, "Skintight", ukazał się we wrześniu 2010 roku nakładem Napalm Records.

Komentarze
Krasnal_Adamu : Zachęciliście mnie.
Szmytu : Heh, kojarzę tego całego Tobiasa, bo moja młodsza siostra kiedyś słu...
lord_setherial : Dokładnie,żenada to mało powiedziane.
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły