Castle Party 2018
Ohlsson
Encyklopedia :

Solar Fake

Solar Fake - solowy projekt Svena Friedricha (wokalisty zespołów Zeraphine i Dreadful Shadows), powstały w 2007 roku. Zespół jest czysto electropopowym przedsięwzięciem, w którym prym wiodą syntetyczne, syntezatorowe podkłady scalone z subtelnym wokalem Svena. Płytowy debiut formacji "Broken Grid" ukazał się w 2008 roku.
Charyzmatyczny frontman, dotychczas wzorowe odzwierciedlenie rockowego outsidera, znakomicie odnalazł się w, wydawałoby się, nowej dla niego roli. Sven, zdaje się jednak sprawiać wrażenie przyzwyczajonego i obytego w tego typu sytuacjach: "W elektronicznej przestrzeni czuję się jak ryba w wodzie. Cieszę się, że elektronika to tak szerokie pojęcie, jest tyle stylów, gatunków. Moim zdaniem album jest zdecydowanie bardziej zróżnicowany i ekscytujący kiedy mogę łączyć różne elementy i rodzaje electro. Ta dziedzina muzyki zdecydowanie mi na to pozwala, bardziej niż rock". W twórczości Solar Fake przeważa głównie electro pop i industrial ale nie brakuje też miejsca na pulsujące sekwencje, miażdżące bity a nawet słodko-gorzkie wokale napotykające na intensywne a czasem melancholijne melodie.

Pewnie wielu koneserów, którym dane było zapoznać się z krótką, acz treściwą biografią projektu, zastanawia się dlaczego w dobie formacji kilkuosobowych składów, Solar Fake konsekwentnie upiera się by pozostać jednoosobowym zespołem. Jak wyjaśnia Sven: "Pomysł na projekt elektroniczny dojrzewał u mnie dość długo. Brakowało mi jednak na jego realizację czasu, a może odwagi. W 2007 roku rozpocząłem niezgrabne przymiarki do rozpoczęcia działalności formacji. Po latach spędzonych w zespołach hołdujących tradycjom rocka chciałem stworzyć coś swojego, bezkompromisowego. Własny projekt to chyba najlepszy sposób na samodzielność, możliwość nie tłumaczenia się przed kimś ze swoich błędów".

Oczywiście, zgodnie z prawami rynku Solar Fake, nie ogranicza się jedynie do studyjnej egzystencji i promowania swej twórczości poprzez informacyjne biuletyny, witryny internetowe czy artykuły w magazynach. Niemiecki projekt śmiało poczyna sobie także na klubowych parkietach czy na deskach scen najbardziej znaczących festiwali z muzyką elektroniczną w roli głównej. Każdy występ projektu, prócz rewelacyjnego repertuaru wzbogacają zdumiewające video-projekcje, design sceny, oraz feerie świateł i laserów.

Skład:

Sven Friedrich - wokal, wszystkie instrumenty

Dyskografia:

01. Broken Grid (2008)
02. The Shield (Promo) (2008)

Oficjalna strona internetowa: www.solarfake.de
MySpace: www.myspace.com/solarfake
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły