Ohlsson
Castle Party 2018
Recenzje :

Soilent Green - Sewn Mouth Secrets

Sewn Mouth Secrets, Soilent Green, Relapse Records, Alfons Mucha, death metal, grindcore, sludge metal, groove metal, southern rock

„Sewn Mouth Secrets” to druga płyta Soilent Green, a pierwsza pod egidą Relapse Records. Na okładkę wybrano obraz czeskiego malarza Alfonsa Muchy, co już niejako z góry wskazuje na odróżnienie tej muzyki od standardowego podejścia do death metalu czy grindcora. I rzeczywiście ta płyta jest istną mieszanką wielu stylów, wśród których możemy znaleźć i groove i sludge, a także southern. No, ale w końcu pochodzą z Nowego Orleanu.

Ciężko nawet stwierdzić co tu jest podstawą. Death miesza się z grindem, ale klimat często robi się gnuśny. Między łupankami nastają zwolnienia, które brną mozolnie i ciężko. W dodatku jest to mocno techniczna muzyka. Riffy są pokręcone, a perkusja zmienna i rytmiczna. Mało natomiast melodii zarówno w muzyce, jak i w wokalach. Występują też lżejsze fragmenty gdzie pojawia się właśnie ta nutka południowej ospałości. Są to jednak raczej tylko przerywniki i nie jest tak, że cały numer utrzymany jest w takim klimacie.

Różne są też wokale. Growle i skrzeki uzupełnione są dużą ilością krzykliwych, groove partii. Teksty zazwyczaj są brutalne i wulgarne, z pociągiem do wyrafinowanych metod seksualnych.

Tak więc Soilent Green stara się zmieścić maksymalnie dużo na swojej płycie. Wychodzi to ciekawie, choć jest ciężkostrawne i nieharmonijne. Mimo to na mnie większego wrażenia nie robi. Choć próbowałem się wczuć, to przemija jakoś tak bez echa. Myślę, że brakuje wyrazistości w kompozycjach i ciężko, aby coś stąd zostało w pamięci. Na pewno jednak płytka do sprawdzenia.

Ttracklista:                        

01. It Was Just An Accident

02. So Hatred

03. Build Fear

04. Looking Through Nails

05. Breed In Weakness

06. Cold-Steel Kiss

07. Openless

08. Her Unsober Ways

09. Sewn Mouth Secrets

10. Walk A Year In My Mind

11. Gagged Whore

12. Emptiness Found

13. Sticks And Stones

Wydawca: Relapse Records (1998)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły