Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Smrtan - Prophecies Of Sorrow

Piotr Wójcik, ambient, Nirnaeth, black metal, Eblis, Dagdy Music, Smrtan, Sammach, dark ambient

Smrtan to solowy projekt Piotra Wójcika, który prowadził również mroczno-ambientowy Nirnaeth i grał w black metalowym Eblis. Ponadto był właścicielem wytwórni Dagdy Music, której pierwszym wydawnictwem był właśnie split Smrtan i Sammach. Smrtan zajmuje pierwszą stronę kasety, a jego część nosi tytuł „Prophecies Of Sorrow”. To również jest dark ambient, a od Nirnaeth odróżnia go głównie brak wokalu.

Boleść swoich przepowiedni autor czerpał chyba głównie z bezlistnych drzew, gdyż to one są przewodnim motywem zdjęciowym, a ich tajemnicę odsłania ostatni utwór. Ale smutek bije tu nie tylko z jesiennego lasu, ale i ognia, wody, gwiazd. Świat „Prophecies Of Sorrow” jest bardzo ulotny i uczuciowy. Unosi się lekko nad posępnym krajobrazem i eterycznie odpływa w bezkresną, niczym nieograniczoną dal. Czuć tu rozległość pejzaży i syntezatorową przestrzeń, a ponure tła są istotą kompozycji. Przed nimi występują różne pianinowe wątki, ale są one delikatne i przelotne. Muzyka jest bardzo relaksująca, można przy niej się odprężyć i nie wstydem będzie nawet zasnąć, płynnie przechodząc ze stanów świadomych, w te senne. A gdy człowiek się ocknie, nie do końca będzie wiedział co leciało naprawdę, a co mu się tylko śniło.

Całość nie jest długa, co też jest dodatkowym plusem. Wszystko niepotrzebnie się nie dłuży, a dawka markotnego rozluźnienia wydaje się być wystarczająca. Pozycja całkiem przyjemna, szczególnie jak na zapomniane demo.

Tracklista:

1. Prophecies Of Sorrow

2. Fire And Water

3. Free... To The Stars...

4. Dreams: Leaving All The Past Behind (Excerpt)

5. Mystery Of The Trees

Wydawca: Dagdy Music (1997)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły