Paradoks
Zadra
Muzyka :

Slagmaur - Von Rov Shelter

Norwegowie z grupy Slagmaur zakończyli pracę nad nowym albumem "Von Rov Shelter".  Płyta wydana zostanie pod koniec kwietnia nakładem Osmose Productions. Jak wynika z wcześniejszych informacji zespołu, za pośrednictwem Osmose wznowione zostaną także dwa poprzednie albumy "Svin" i "Skrekk Lich Kunstler". Utwory na krążku "Von Rov Shelter" stylistycznie przypominają osiemnastowieczne kompozycje muzyki klasycznej. Ze względu na żmudną pracę, którą zespół czynił w celu osiągnięcia wielopoziomowych dźwięków, prace nad materiałem trwały ponad rok.
Instrumenty rockowe zostały zestawione w połączeniu z klasycznymi instrumentami smyczkowymi. Multiinstrumentalista formacji - General Gribbsphiiser na potrzeby albumu nauczył się gry na wiolonczeli i kontrabasie. Strona graficzna albumu jest pomysłem Gribbsphiisera, który dla zilustrowania liryki każdego z utworów współpracował z fotografem i grafikiem Tine Marie Lund Kristensen, artystą Robertem Hoyem i kilkoma innymi osobami m.in. z frontmanem zespołu Thorns - Snorre Westvold Ruch. Okładkę płyty będzie zdobiła grafika przedstawiająca ”żywą” replikę dzieła Leonardo Da Vinci - "Ostatnia Wieczerza", której przygotowanie zajęło trzy tygodnie.

Część tekstów na "Von Rov Shelter" jest autorstwa Thomasa B. Whitakera, więźnia z celi śmierci w jednostce Polunsky Unit w Teksasie. Jak wyjaśnia menadżer zespołu: "Osobą odpowiedzialną za pisanie tekstów był Gribbsphiiser, który w poszukiwaniu inspiracji natknął się w internecie na teksty Whitakera. Był tak zafascynowany zdolnością Whitakera do pisania prozy, sposobie wyrażania uczuć oraz doświadczeń życiowych, z punktu widzenia kogoś, kto ma przeciwko sobie wszystkich i musi stawić czoła konsekwencjom własnych czynów, że postanowił bez edycji, w oryginale przenieś jego przemyślenia do liryki utworów".

Ostatnim wydawnictwem zespołu była płyta "Skrekk Lich Kunstler" z listopada 2007 roku.

Slagmaur obecnie tworzą:

Aatselgribb - wokalista
General Gribbsphiiser - multiinstrumentalista
Lt. Wardr - instrumenty klawiszowe, perkusja

Oficjalna strona internetowa: www.slagmaur.com
MySpace: www.myspace.com/slagmaur
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły