Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Video :

Scylla - The Year Of The Void

Scylla, The Year Of The Void, metal

Szczeciński zespół Scylla, jeden z najbardziej obiecujących przedstawicieli nowoczesnego metalu, wydaje drugą płytę zatytułowaną "The Year Of The Void". Następca wydanej niecałe 3 lat temu “Pestilence, War, Famine And Death” zaskakuje brzmieniem oraz urozmaiceniem kompozycji. Jest to rozwinięcie stylu grupy, której siłą jest niezmienny skład, z każdym koncertem coraz bardziej scementowany i działający jak jeden organizm. Ciężar wymieszany w odpowiednich proporcjach z niepokojącą elektroniką oraz agresywny śpiew, przeplatany łagodniejszymi fragmentami, powinny przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym słuchaczom.

Całość uzupełnia oprawa graficzna idealnie dobrana do muzycznego klimatu, a w środku 12 własnych kompozycji oraz cover Nine Inch Nails, do którego powstaje teledysk. Wszystkie numery nagrane zostały w domowym studio Waldemara Jędruszaka, (gitara), który też zmiksował i zmasterował całość. Waldek jako główny kompozytor czuwał również nad projektem okładki i digipaka. Płyta ukażę się na początku października i będzie promowana licznymi koncertami. 

Sam zespół tak opisuje najnowsze wydawnictwo: „Wyobraźcie sobie ogromną skałę, masywną i poszarpaną na środku oceanu bylejakości. Właśnie o nią rozbiją się wasze wyobrażenia o nowoczesnym metalu. Ta skała to nowa Scylla. Jeżeli szukacie świeżości w muzyce metalowej to ta płyta jest dla Was”.

Pierwszy koncert promujący nowy album odbędzie się 10 października w klubie Słowianin w Szczecinie, kolejny 30 października w Centrum Kultury w Koszalinie.

 

Tracklista:

01. REBIRTH

02. TIME TO RUN

03. GRAVEYARD

04. SHADOW OF A MAN

05. FAREWELL

07. SHACKLED

08. LET'S HAVE A SHOT

09. THE FINAL RECKONING

10. CONFRONTER

11. TAKE THE HELM

12. WHAT MAKES US HUMAN

13. HEAD LIKE A HOLE (NINE  INCH NAILS cover)

Scylla - Rebirth

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły