Killing Joke
Zadra
Recenzje :

Sculpture - Sculpture

Sculpture, Lotte Först, Crematory, metal

Sculpture został założony przez Lotte Första po jego odejściu z Crematory w 1999 roku. Zebrał zespół i zaprezentował swój materiał, czego efektem jest album „Sculpture”, którego klimat jest bardzo zbliżony do twórczości Crematory, przynajmniej z tego okresu. Mamy więc do czynienia z muzyką, którą roboczo nazwę light metalem.

Piosenki są różne, bo zdarzają się bardziej przebojowe jak „Desires” czy „Spring Of Wander”, ale większość jest łagodna i taka, można by rzec, nijaka. Fanem Crematory nie jestem, a Sculpture przejęło właściwie wszystko co jest niedobre w tej muzyce, czyli miałkość, rzewność i ciapowatość. Takie „Why” jest naprawdę ciężkie do zniesienia, ale nawet te, z założenia, mocniejsze kawałki też nie robią zbytniego wrażenia.

Jeżeli chodzi o jakość samej muzyki to nie jest źle. Gra to jakoś i da się tego słuchać. Gitary wzbogacone są klawiszami, a głos Lotte jest zachrypnięty i melodyjny. Są ciekawe fragmenty jak w „Heaven Died” i szkoda, że taki nacisk jest położony, żeby to wszystko było takie lekkie i jęczące. Widać bowiem, że jest to efekt zamierzony, pewnie więc ma też swoich odbiorców, do których ja się nie zaliczam. Tak czy inaczej przygoda Sculpure nie trwała długo. Nagrali tylko tą jedną płytę, po której zniknęli, a sam Lotte zakończył muzyczną karierę.

Tracklista:

01. Over

02. Deniers

03. Bring Me Down

04. Why

05. I Never Know

06. Spring Of Wander

07. Heaven Died

08. Free

09. Whatever

10. Faithfull

11. Down The Ages

Wydawca: Nuclear Blast (1999)

Ocena szkolna: 4-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły