Ohlsson
Killing Joke
Recenzje :

Samael - Rebellion

Rebellion, Samael, Ceremony Of Opposites, Passage, Blood Ritual, Alice Cooper, Worship Him, Century Media Records, Metal Mind Productions

„Rebellion” to propozycja Samael, wydana po „Ceremony Of Opposites”, aby skrócić czas, a także zasiać ziarno intrygi, fanom oczekującym na „Passage”. W oczy rzuca się zmienione logo, ale i zaprezentowany utwór przenosi już mocno w nowe, kosmiczne czasy.

Właściwie można powiedzieć, że „Rebellion” to taki rozbudowany singiel. Oprócz utworu tytułowego mamy jeszcze jedną nową kompozycję instrumentalną, a reszta to cały zestaw ciekawych dodatków. Sam „Rebellion” jest pewnym stadium przejściowym między poprzednią i następną płytą i nie wiem, do której bardziej mógłby pasować. Brzmienie ma jeszcze dużo szorstkości, ale klimat jest już bardziej przestrzenny. Utwór jest całkiem przyzwoity, ale myślę, że zginąłby w tłumie i na „Ceremony Of Opposites” i na „Passage”. Następnie jest „After The Sepulture”, ale od razu słychać, że jest to nowsze i czystsze niż na „Blood Ritual”. Okazuje się, że kawałek pochodzi z, wydanego rok po pierwowzorze, singla. Jako trzeci jest cover Alice Coopera „I Love The Dead”. Bardzo fajnie zrobiony, zaśpiewany i ze świetną atmosferą. Następnie pojawia się „Static Journey”, czyli klawiszowo-perkusyjna międzygalaktyczna wędrówka. To druga i ostatnia odsłona, którą można uznać za nową. Zaraz potem powietrze rozcina niczym brzytwa „To Our Martyrs” z „Ceremony Of Opposites”.

W odróżnieniu od oryginału z Century Media Records, kaseta Metal Mind Productions serwuje pewną niespodziankę. Otóż twierdzi ona, że druga strona zawiera nową wersje „Into The Pentagram” i to trwającą aż osiemnaście minut. W rzeczywistości kultowy szlagier z „Worship Him” faktycznie nagrany jest premierowo i znowu w bardzo czystym i przejrzystym wymiarze, ale kończy się po paru minutach. Dalej mamy jeszcze utwór instrumentalny o podłożu elektronicznym, który jednak nigdzie nie jest zatytułowany i znowu „Static Journey”, ale tym razem z niemieckimi narracjami, które dodają mu jeszcze większego uczucia straszności i niesamowitości. Jest to bardzo intrygująca i emocjonująca część tego wydawnictwa.

Tak więc „Rebellion” to taka składanka, ale ze względu na premierowe akcenty pokusiłem się o recenzję i wystawiłem ocenę. Dotyczy ona wprawdzie tylko tego co nowe, ale nie da się też nie wziąć pod uwagę, że całość jest ciekawie pomyślana i bardzo fajnie się tego słucha.

Tracklista:

1. Rebellion

2. After The Sepulture (new version)

3. I Love The Dead (Alice Cooper cover)

4. Static Journey

5. To Our Martyrs

6. Into The Pentagram (new version)

7. Static Journey (German version)

Wydawca: Century Media Records (1995)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły