Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Rykarda Parasol już w czwartek w Poznaniu

Rykarda Parasol, Lord and The Liar, noir rock, rock, jazz, blues, Against the Sun

Agencja P.W. Events zaprasza na koncert znakomitej damy noir rocka Rykardy Parasol. Zachrypnięty głos, zadymiona atmosfera, dźwięki gitary i to wszystko w wydaniu amerykańskiej wokalistki prosto z San Francisco, którą będzie można usłyszeć już 10 kwietnia w Scenie Pod Minogą. Artystka po trzech długich latach powróci do Poznania ze swoim najnowszym repertuarem. Mowa o albumie „Against the Sun”, który już teraz podbił serca rzeszy wiernych fanów Rykardy z całego świata.

Dokonania córki szwedzkiej emigrantki i polskiego Żyda są naprawdę imponujące. Już pierwsze wydawnictwo „Our Hearts First Meet” zostało zauważone przez amerykańskich krytyków muzycznych. Nie zabrakło również porównań, choćby do takich klasyków gatunku, jak: Tom Waits, Johny Cash czy Polly Jean Harvey. Od debiutanckiego krążka minęło już parę dobrych lat, ale filigranowa gwiazda rock-noir i alt-country nie zwalnia tempa i bez wątpienia zadziwi poznańską publiczność.  

Utwory piosenkarki i gitarzystki w jednej osobie to przykład dojrzałych kobiecych rozmyśleń na temat życia i śmierci, miejscami przesiąknięte cynizmem i melancholią. Rykarda jest przykładem twórczyni muzyki niszowej i ambitnej a jej inteligentne teksty często przepełnione smutkiem i goryczą uderzają słuchacza świeżością i autentycznością.

W roli suportu zaprezentuje się zespół Lord & the Liar, czyli mieszanka jazzu, bluesa i cygańskiej nuty. Młody poznański artysta łączy w swoich utworach historie pisane nocą. Nie brakuje tutaj obserwacji ludzkich zachowań, a wszystko owiane jest barową atmosferą, zakrapianą tanim whisky, otuloną dymem z papierosów i rozmowami o sensie wszystkiego.

Rykarda Parasol + Lord & The Liar

10.04 

Pod Minogą 

Start: 20:00 

Bilety: 35/40 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły