Paradoks
Castle Party 2018
Encyklopedia :

Retrospective

Każdy zespół posiada własną, unikalną historię. Ewoluowanie i rozwijanie swoich umiejętności jest podstawą tworzenia, kreowania własnego muzycznego zakątka. Podobnie było z zespołem Retrospective. Ale po kolei ...
Mamy rok 2005 - Leszno

Dwoje ludzi: Robert Kusik (perkusja) oraz Maciej Klimek (gitara elektryczna) postanawia założyć zespół. Robert, jako były perkusista heavymetalowej kapeli Opium, jest już obeznany w małym, muzycznym "leszczyńskim światku". Wie, że początki bywają trudne, a na stworzenie czegokolwiek potrzeba czasu. Nie ma zatem z góry narzuconego stylu muzycznego, nie ma ścisłych zasad co gramy, czy jak gramy. Zabawa i zamiłowanie do muzyki to podstawa. Jednak dwie osoby to za mało.

Alan Szczepaniak (gitara elektryczna) - znajomy "z sąsiedztwa" Klimka - zostaje przedstawiony na jednej z prób. Umiejętności Alana i jego zamiłowanie do niekonwencjonalnego grania, przypadają pozostałym do gustu. Powstaje zatem trio.

Kwiecień 2005

Poszukiwania basisty zostają zakończone. Łukasz Marszałek - koneser utworu Maidenów "The Trooper" - obejmuje obowiązki człowieka od "największej" gitary. Trudne początki? Co to dla Troopera. Poczekajmy jakiś czas...

W takim składzie zespół decyduje się wyjść z zacisznej kanciapy Alana. Pod nazwą "Hollow", czwórka znajomych przedstawia swoje pomysły szerszemu gronu. Bez koncertowania przecież obejść się nie można...

...podobnie jak bez nocnych eskapad. Na jednej z nich, poznają Beatę Łagodę (instrumenty klawiszowe). Granie na klawiszach we własnym pokoju, tudzież przy okazji szkolnych imprez nie jest wystarczające dla obiecującej leszczynianki. Zespół zyskuje kolejnego muzyka.

Następuje okres ewolucji Hollow w kierunku muzyki progresywnej. Swoje pomysły zespół czerpie m.in. z takich sław jak King Crimson, Dream Theater, Pink Floyd, czy nasz rodzimy Riverside. Instrumentalna muzyka nabiera rumieńców, jednak zespół stara się znaleźć osobę na stanowisko wokalisty. Na to trzeba jednak poczekać rok.

Luty 2006

Na jednej z prób swoich umiejętności próbuje Jakub Roszak (wokal). Spotyka się z akceptacją członków zespołu. Od tego momentu Hollow rozpoczyna tworzenia całkowicie nowego materiału. Rozpoczyna się również koncertowanie poza granicami Leszna.

Lipiec 2006

Hollow decyduje się na nagranie dema, które niewątpliwie może pomóc zespołowi w rozwinięciu skrzydeł. Demo to, w ramach promocji, jest rozdawane podczas koncertów. Dodatkowo w niedługim czasie do zespołu dołącza Maciej Mendyka - osoba odpowiedzialna właśnie za promocję zespołu.

Rok 2007

Następuje chwilowa przerwa w działalności koncertowej - decyzja o tworzeniu nowego materiału bierze górę. Ewolucja nabiera tempa. Wizja nowego dema staje się faktem. Nadchodzą nowe czasy. Rodzi się Retrospective...

Skład:

Jakub Roszak - wokal
Beata Łagoda - instrumenty klawiszowe
Alan Szczepaniak - gitara elektryczna
Maciej Klimek - gitara elektryczna
Łukasz Marszałek - gitara basowa
Robert Kusik - perkusja

Dyskografia:

Spectrum Of The Green Morning (2007)

Oficjalna strona internetowa: www.retrospective.pl
MySpace: www.myspace.com/retrospectivepl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły