Paradoks
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Pro-Pain - Shreds Of Dignity

Pro-Pain, hardcore, metal, Shreads Of Dignity, thrash metal, Gary Meskil

Pro-Pain jest legendą nowojorskiego hardcorea, ale wyróżnia się tym, że ma bardzo wiele wspólnego z metalem. Idealnym tego przykładem jest płyta „Shreads Of Dignity”, której mocy i siły rażenia mogłaby pozazdrościć niejedna thrashowa kapela. Dodając do tego, charakterystycznego dla tego stylu powera mamy materiał iście wybuchowy.

I to bez żadnych wyjątków. Pro-Pain nie bawi się w żadne konwenanse i ciśnie równo, od początku do końca. Numery zaczynają się z hulkiem i takie już do końca pozostają. Zwracają uwagę przede wszystkim ciężkie gitary z szybkimi riffami i wtórująca im perkusja. Jest też sporo ostrych sokówek. Obrazu dopełnia też wyraźnie pracujący bas. Utwory są krótkie, ale w ich czasie zespół potrafi upchnąć sporo dobrego grania. To nie są kawałki oparte tylko na wokalach i instrumentalnie dużo się w nich dzieje.

A wokale Gary’ego sa jak zwykle wyśmienite. Zachrypnięty głos idealnie wpasowuje się w brudne brzmienie gitar, a mimo swojej zadziorności potrafi być też melodyjny. Tu jednak dochodzę do pewnego mankamentu jaki dostrzegam na „Shreads Of Dignity”. Otóż stanowczo zbyt mało jest śpiewnych refrenów. Owszem, barwa i siła głosu są odpowiednie, ale gdzie są przeboje? Chlubnym wyjątkiem jest tu „Down For The Cause”, który jest zajebistym kawałkiem, ale przyznacie, że jeden taki prawdziwy hicior na płycie takiego zespołu jak Pro-Pain to trochę ubogo. Na szczęście jednak jest cała masa innych wymiataczy i na ich poziom nie ma co narzekać.

Jest też jedna niespodzianka. Po ostatnim numerze trzeba odczekać parę minut i pojawi się jajcarskie country. Że coś takiego jest podpowiada podejrzanie długi podany czas ostatniego „Kill Or Be Killed”, który, od razu wiadomo, że nie trwa prawie dziewięciu minut. Słuchanie kończymy więc w wesołym nastroju, a całość zostawia pozytywne wrażenie.

Tracklista:

01. The Shape Of Things To Come

02. Gone Fishin'

03. Down For The Cause

04. No Way Out

05. Shreds Of Dignity

06. Walk Away

07. F.O.A.D.

08. Lock N' Load

09. Casualties Of War

10. 24/7

11. Justice Must Be Done

12. Kill Or Be Killed

Wydawca: Spitfire Records (2002)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły