King Dude
Zadra
Recenzje :

Primal Fear - Black Sun

Nuclear Fire, Primal Fear, power metal, Black Sun, Ralph Scheepers

„Nuclear Fire” to była płyta, która bardzo mi się spodobała i której słuchałem namiętnie i wielokrotnie. Nic dziwnego, że byłem ciekawy, co Primal Fear zaproponuje następnym razem. Długo nie trzeba było czekać, bo już w 2002 roku żelazne ptaszyska uderzyły po raz czwarty i to co najmniej dorównując swoim poprzednim dokonaniom: „Metal eagles – flying side by side. Silver heros – hear our cries”.

Przytoczony cytat jest z pierwszego, po intrze, utworu tytułowego. Jest to całkiem fajny power metalowy numer, wprowadzający w energiczny i melodyjny klimat płyty. Uważam jednak, że jest to najsłabsza pozycja i wszystko co dzieje się dalej po prostu go przewyższa. Już jako następny wchodzi „Armageddon” – chyba największy hit z „Black Sun”, do którego powstał również teledysk. „If this is armageddon then who the hell are you”. Total, ale to dopiero początek. Rozpoczynający się “Lightyears From Home” powala już po paru sekundach. Jak ja kocham taki power metal. Te gitary wręcz śpiewają, unoszą człowieka swoją melodią i dynamiką. Nie mówiąc już co wyczynia Ralph Scheepers. Jego wokalizy są doskonałe, a piosenki tak skomponowane, żeby maksymalnie wykorzystać atuty jego głosu. Następny „Revolution” i następny rzut na łopatki: „Feel the pride in this game on my journey through land of flames”. Mistrz.

Mógłbym tak po kolei wymieniać te tytuły i przepisywać kolejne refreny i inne przejścia, ale to chyba byłoby bez sensu. Tego jest mnóstwo. Każdy kawałek jest zajebisty na czele z przehitem „Mind Control”, a wszystkich jest ich aż dwanaście. „Magic Eye” jest taki słabszy i bardziej rozciągnięty. Podobnie "Silence". Mniej tu mocy, ale jak dochodzi do refrenu to wszystko idzie w niepamięć. Ralph potrafi wyciągnąć każdy numer na wyżyny.  W „Mind Machine” wszystko już wraca na swoje tory. To jest prawdziwy power power metal. Taki przez duże P. Polecam.

Tracklista:

01. Countdown To Insanity

02. Black Sun

03. Armageddon

04. Lightyears From Home

05. Revolution

06. Fear

07. Mind Control

08. Magic Eye

09. Mind Machine

10. Silence

11. We Go Down

12. Cold Day In Hell

13. Controlled

Wydawca: Nuclear Blast (2002)

Ocena szkolna: 5+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły