Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Premiera biografii Scorpions “Wind of change” już za tydzień

scorpions, wind of change, martin popoff, klaus meine, rudolf schenker, biografia, heavy metal, książka, kagra

Scorpions to żywa legenda heavy metalu. To jeden z najdłuzej funkcjonujących zespołów metalowych w historii. Któż z nas nie zna słynnego gwizdu, który otwiera największy przebój formacji “Wind of change”? Tak też zatytułowana jest biograficzna książka o jednej z najważniejszych grup we współczesnej muzyce rozrywkowej. Premiera wydawnictwa przewidziana jest na 26 września 2016 roku.

Historię Scorpionsów spisał Martin Popoff, który skrzętnie przeanalizował dzieła zespołu – utwór po utworze. W książce znajdziemy nie tylko fakty z życia grupy, ale również fragmenty wywiadów z muzykami oraz osobami z ich najbliższego otoczenia. O rzetelność zawartych w książce informacji możemy być spokojni, ponieważ autor książki uznawany jest za “najbardziej znanego dziennikarza heavy metalowego na świecie”. Popoff nie tylko spisał historię ponad 40 formacji rockowych i metalowych (m.in. Metalliki, Dio, Judas Priest, Rainbow, Black Sabbath), ale brał również udział w wielu dokumentalnych produkcjach, poświęconych tym gatunkom muzycznym.

“Wind of change” to obowiązkowa lektura nie tylko dla fanów Scorpions, ale również dla innych wielbicieli muzyki metalowej. W książce znajdziemy informacje nie tylko dotyczące historii i kariery zespołu, ale poznamy także kontekst kulturowy, w czasach, gdy grupa przeżywała swój największy rozkwit. Równolegle swoje triumfy święciły także inne tuzy hard rocka i heavy metalu – jest to doskonała okazja, aby poznać kolejne szczegóły i smaczki z ówczesnego świata ciężkich brzmień. Choć książka swoją premierę będzie miała za kilka dni, na stronie wydawnictwa KAGRA można ją już teraz przedpremierowo zamówić: http://www.kagra.com.pl/scorpions/wind-change-historia-zespolu-scorpions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły