Castle Party 2018
Paradoks
Imprezy :

Poznań Dark Festival

Już w najbliższą sobotę, 22 listopada w klubie u Bazyla odbędzie się VI już edycja imprezy Poznań Dark Festival. Tegoroczny festiwal w odróżnieniu od poprzednich edycji, będzie imprezą jednodniową. Podczas sobotniego wieczora wystąpią trzy zespoły: At The Lake z Warszawy, wrocławska Egrimonia oraz poznański Lilith. DarkPlanet patronuje poznańskiej imprezie.

Dokładne szczegóły wydarzenia znajdują się w naszym kalendarium.

Pomysłodawcą Poznań Dark Festivalu był zespół Lilith z Poznania,  a motorem rozwoju imprezy była chęć wspólnego zagrania z kapelami pochodzącymi z innych miast. Pierwsza edycja odbyła się w marcu 2003 roku. Była to impreza jednodniowa na której obok Lilith zagrały także The Act oraz Wishing Well. Następna edycja odbyła się w grudniu tego samego roku. Od tego czasu PDF przybrał formę dwudniowej imprezy i taką tradycję kultywował do roku 2005, kiedy odbyła się, ostatnia przed trzyletnią przerwą, V edycja. Podczas pięciu edycji festiwalu przez deski sceny u Bazyla przewinęło się ponad 20 różnych zespołów, wśród nich: Batalion D'Amour, Horrida, Morion czy Sacriversum a wiele z nich pojawiało się rok rocznie w lineupie imprezy.

Zespoły VI edycji:

At The Lake - tworzy muzykę z gatunku metalu symfonicznego, w intrygujący sposób łącząc elementy muzyki klasycznej i rozrywkowej. Monumentalne orkiestracje i aranżacje chóralne łączą się z wyrafinowanymi melodiami skrzypcowymi i ciężkim brzmieniem gitar, a nastrój muzyki dodatkowo wzbogaca liryczny fortepian czy też dźwięki organów potężnej katedry. Nie sposób również nie zwrócić uwagi na występujące w muzyce At The Lake elementy muzyki folkowej i celtyckiej. Całość okraszona jest wyjątkowym wokalem, płynnie przechodzącym z rockowego pazura w potężny, pełen dramatyzmu sopran. Dla At The Lake wygląd na scenie jest niemniej ważny jak sama muzyka. Oryginalne ubiory artystów sprawiają, że występ zespołu jest dla widza czymś przyjemnym nie tylko dla ucha, ale i dla oka. Od momentu powstania w grudniu 2005 roku, warszawski At The Lake zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i w Niemczech. Pojawił się również na kilku festiwalach, między innymi na festiwalu Rock - Transmisja w Gołdapii, gdzie zdobył I miejsce oraz na Rockowaniach w Mławie, gdzie zdobył II nagrodę. W tym roku został zaproszony m.in. na festiwal Metalcamp w Słowenii. Zespół wystąpił na scenie między innymi z Within Temptation (Holandia), Hermh, Closterkeller, Turbo, Tyr (Wyspy Owcze), Sabaton (Szwecja), Thunderbolt (Norwegia), Dżem, Oddział Zamknięty i innymi. At The Lake udzielił kilku wywiadów w rozgłośniach radiowych (m.in. w Antyradio, Radio Kampus) oraz został zaproszony do telewizyjnego programu "Kuźnia talentów".

Więcej o zespole można dowiedzieć się ze strony: www.atthelake.info

Egrimonia - powstała już w 2003 roku. Przez pierwsze lata twórczości zespół nastawiony był na komponowanie i rejestrowanie utworów w domowych warunkach. Owocem tych prac były dwa dema: Gniew smoka oraz Dreamnight.Po 3 latach zespół skupił się na kompletowaniu składu i aranżowaniu kompozycji do grania na żywo. W tym czasie zaczęły powstawać kolejne utwory, ale kolejne demo ukazało się dopiero w październiku 2008, pod tytułem "Along the Path of Diversity". W momencie powstania Egrimonia swoją twórczością prezentowała model gotycko metalowego zespołu. W miarę rozwoju, a szczególnie w ostatnim etapie, w muzyce pojawiało coraz więcej się elementów black metalu. Najnowsze kompozycje osadzone są w klimacie black-gothic metal. Muzykę Egrimonii charakteryzuje dbałość o ciekawą harmonię oraz rozbudowana melodyka. Zabiegi te są możliwe dzięki obecności 3 wokalistów, skrzypaczki/altowiolistki, 2 syntezatorów oraz 2 gitar. Sekcja rytmiczna nadaje natomiast ciężkiego brzmienia.

www.myspace.com/dragoriatheband 

Zespół LILITH powstał na początku roku 1998 w Poznaniu. Zespół nagrał 2 materiały demo oraz 3 pełnowymiarowe albumy: Lilith (2000), Pierwsza Ewa (2002) oraz Underworld (2007). Muzyka LILITH początkowo łączyła elementy przede wszystkim muzyki metalowej oraz gotyku, z czasem jednak nabrała bardziej indywidualnego charakteru. Dzisiejsze pomysły kompozytorskie jej twórców wybiegają daleko poza granice metalu czy gotyku. Konfrontując ciężkie brzmienia gitarowe z delikatnymi brzmieniami instrumentów klasycznych oraz subtelnymi kobiecymi liniami wokalnymi udało się uzyskać efekt, dzięki któremu trudno jest jednoznacznie sklasyfikować styl prezentowany przez zespół. Otwartość na inne gatunki muzyczne pozwalała zespołowi stawać na jednej scenie z zespołami prezentującymi zarówno lżejsze odmiany rocka poprzez muzykę progresywną po najcięższe odmiany muzyki metalowej. Biorąc udział w wielu koncertach i trasach promocyjnych zespół prezentował się na żywo z takimi zespołami jak: Artrosis, Asgaard, Closterkeller, Dauntless (Finlandia), Desdemona, Flapjack, Hermh, Luna Ad Noctum, Mech, Moonlight, Sacriversum, Robochrist (UK), Rapture (Finlandia), a także Lombard czy Ewelina Flinta.

www.myspace.com/lilithpl

Komentarze
Rino : no nie miałem i w dalszym ciągu nie mam podstaw do narzekań co do wy...
Harlequin : Wygrała ta pani ,co miała na czole www.bierzmnie.pl :lol: a impreza fajna...
Angelwing : Zapraszam do zwiedzania galerii z wczorajszej imprezy:) http://www....
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły