Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

Atoms for Peace kolejną gwiazdą Malta Festival Poznań

Atoms for Peace, Malta Festival Poznań, Radiohead, Thom Yorke, Flea, Red Hot Chilli PepersMalta Festival Poznań znowu zaserwuje potężną dawkę doskonałej muzyki. Na zakończenie tegorocznej przedłużonej edycji festiwalu, 20 lipca, wystąpi Atoms For Peace – czyli supergrupa, w której spotkali się charyzmatyczny frontman Radiohead - Thom Yorke i jeden z najlepszych basistów na świecie - Flea z Red Hot Chilli Pepers. Thom Yorke już po raz drugi przyjeżdża do Poznania na zaproszenie Malta Festival Poznań - cztery lata temu był tu z Radiohead na zorganizowanym przez „Maltę”, na zlecenie miasta, koncercie z cyklu Poznań dla Ziemi. Teraz, razem z kolegami ze swojej nowej formacji zagra pierwszy w Polsce koncert promujący debiutancki album Atoms For Peace – "Amok".

Skład Atoms For Peace, oprócz Yorke’a i Flea tworzą długoletni producent Radiohead – Nigel Godrich (klawisze i syntezatory), perkusista Joey Waronker, znany ze współpracy m.in. z Beckiem i R.E.M. oraz brazylijski instrumentalista Mauro Refosco (instrumenty perkusyjne), który wcześniej grał m.in. z Davidem Byrnem i Brianem Eno. Muzycy spotkali się pod koniec 2009 r. z inspiracji Yorke’a, który chciał zaprezentować na koncertach utwory ze swojej solowej płyty "The Eraser". We wrześniu 2011 r. pojawiły się informacje o pracach nad albumem, a rok później „Atomsi” wypuścili na iTunes singla "Default".
25 lutego ukazał się debiutancki album zespołu - "Amok". Płyta zebrała doskonałe recenzje i już w tydzień po wejściu na rynek zajęła 5 miejsce w zestawieniu Official UK Albums Top 100 – najwyższe wśród nowości, a ogłoszenie pierwszej europejskiej trasy Atoms For Peace wywołało falę entuzjazmu zarówno wśród fanów poszczególnych muzyków tworzących nową supergrupę, jak i ich macierzystych zespołów. Tym bardziej cieszy więc fakt, że Malta Festival Poznań jest częścią tej trasy.
20 lipca, na zakończenie Malta Festival Poznań, jako jedni z pierwszych w Europie, będziemy mogli doświadczyć tej nowej, porywającej energii, którą generuje Atoms For Peace.
A wcześniej - 28 czerwca – zapraszamy na spotkanie z legendą muzyki elektronicznej i jednym z najważniejszych zespołów wszechczasów - grupą Kraftwerk.
ATOMS FOR PEACE - Malta Festival Poznań20 lipca 2013Poznań, Plac Marka, MTP
Bilety w sprzedaży od 15 marca na www.malta-festival.pl i www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży Eventim.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły