Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Film :

Dark Off Festival - premierowe seanse horroru Siedlisko

Horror, Groza, Kino Grozy, Strach, Film Niezależny, Siedlisko, Lethargus

Od premiery „Siedliska”, retro-awangardowego filmu grozy, minęły dwa miesiące (premiera 9 maja), a echa wydawnictwa wciąż jeszcze rozbrzmiewają. Przypomnijmy, reżyserem produkcji jest artysta o pseudonimie Lethargus, znany m.in. z horroru „Insomnia”. Najnowsza produkcja „Siedlisko” jest wielkim powrotem twórcy po pięciu latach nieobecności. Choć od daty premiery film jest stopniowo krótko w dystrybucji, to już cieszy się sporym zainteresowaniem.

Dosyć szybko Siedlisko zaskarbiło sobie przychylność widzów i krytyki, najwyższe noty wystawili obrazowi m.in. popularny kanał YouTube „Galeria Horroru”, który słynie z recenzowania nadchodzących premier filmów grozy.

Reżyser i zarazem producent widząc taki odzew na najnowszą produkcję, postanowił puścić film w obieg po domach kultury oraz klubach, które prezentują różne formy sztuki i twórczości alternatywnej.

Siedlisko jest metaforyczną wizją zagłady ludzkości, a twórcą obrazu jest niezależny reżyser i producent o pseudonimie Lethargus, okrzyknięty w podziemiu filmowym "awangardowym reżyserem kina grozy".

Film będzie odwiedzał różne miejsca w Polsce, ukazując się szerszej publiczności, obecnie trwają ustalenia z palcówkami kultury co do dat i miejsc emisji filmu. Seanse potwierdzili m.in. „Protokultura” z Gdańska, która jest nowoczesną wizytówką miasta, w postaci klubu prezentującego kulturę alternatywną, ponadto „Alternatywna Kultura” z Jaworzna w woj. Śląskim, która prowadzi panel dyskusyjny polegający na prezentacji danej twórczości i omawianiu jej na bieżąco razem z publicznością, niezależnie od tego czy jest to kino, literatura czy malarstwo.

Obraz chce u siebie jeszcze zaprezentować „CK Zamek”, czyli „Centrum Kultury Zamek” w Poznaniu, w którym mają miejsce różne wydarzenia z życia kulturalnego miasta. Jak sam reżyser wspominał, zamysł „Dark Off Festival” jest taki, by film „Siedlisko” konfrontował się z żywą publicznością, nawiązując również do kameralnej tradycji kina grozy. Seanse będą składały się z dwuczęściowych pokazów, przedmowy w postaci recenzji filmu, popularnego na YouTube kanału „Galaria Horroru”, krytyka i Youtubera Rafała, oraz części końcowej, którą jest właściwa emisja horroru "Siedlisko".

Dodatkowym pomysłem jest to, aby festiwal pełnił funkcję kombinatu łączącego różne dziedziny sztuki i pod szyldem „Dark Off Festiwal” prezentować, oprócz filmu „Siedlisko”, wspólnie z innymi artystami podobną mroczną i równie nietuzinkową twórczość. Wspólnie występować pod ramą programową seansu będą inne podobne stylistycznie dziedziny mrocznej sztuki z pogranicza kina, muzyki, literatury czy malarstwa.

Wszelkie informację dotyczące nadchodzących dat i miejsc emisji filmu, będą publikowane na autorskim profilu facebookowy reżysera. 

https://www.facebook.com/lethargusfilm

https://www.instagram.com/lethargushorrorfilm/

„Protokultura” Gdańsk

http://www.protokultura.pl/

https://www.facebook.com/PROTOKULTURA/

 

„Alternatywna Kultura” Jaworzno

https://www.facebook.com/alternatywnakultura/?ref=br_rs

 

„CK Zamek” Poznań

http://ckzamek.pl/

 

W sprawie propozycji pokazu filmu "Siedlisko" w innym mieście lub współpracy artystycznej na czas pokazu, można pisać na adres: darkoffprod@interia.pl

 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły