Wracać wciąż do domu Le Guin
Amphi Festival 2020
Muzyka :

Pendragon na trzech koncertach w Polsce już w październiku

Pendragon, rock, progressive rock, Men Who Climb Mountains

Pendragon, legenda brytyjskiego rocka progresywnego, już w połowie października pojawi się w Polsce na koncertach promujących ich najnowszy studyjny album „Men Who Climb Mountains”. Koncerty, które otworzy gościnnie Gary Chandler (Jadis), odbędą się w następujących miastach: 14.10 Poznań – Blue Note, 15.10 Bydgoszcz – Kuźnia, 16.10 Katowice – Rialto. Album „Men Who Climb Mountains” jest następcą znakomitej płyty „Passion” z 2011 roku i równocześnie dziesiątym pełnowymiarowym wydawnictwem tej legendarnej formacji. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera 9 premierowych utworów kontynuujących muzyczny kierunek obrany na poprzednich 2 płytach zespołu. Na bonusowej płycie CD znajdują się akustyczne wersje największych przebojów Pendragon w wykonaniu lidera formacji, Nicka Barretta.

Nick Barrett udzielił niedawno wywiadu. Nie zabrakło w nim refleksji na temat procesu powstawania nowego materiału: „Myślę, że to jest tak jak w przypadku malowania obrazów. Może już namalowałeś sporo obrazów, ale zawsze gdy przykładasz pędzel do materiału nigdy nie wiesz jaki będzie końcowy efekt. Dlatego ludzie to robią, bo chcą osiągnąć na tyle wysoki poziom, aby dzieło wychodziło wprost z ich umysłów. Nigdy nie wiesz co otrzymasz na samym końcu procesu tworzenia. To też jak szef kuchni, który robi posiłki – przyrządzając jedno danie nie będzie czuł się dostatecznie dobry. Tworząc więcej zawsze będzie bardziej kreatywny – to się odnosi właśnie do gotowania, malowania, komponowania muzyki. Zawsze jest jakaś tajemnica – nigdy nie wiadomo, co się może wydarzyć. Dlatego wrażenia jakie towarzyszą podczas nowego procesu tworzenia przypominają jakbyś to robił pierwszy raz od samego początku. Oczywiście masz już więcej wiedzy i doświadczenia jak dany instrument ma zabrzmieć, ale mimo tego cały czas poszukujesz czegoś nowego. Nieraz myślisz, że akurat ten album jest Twoim najlepszym, ale kolejny może być jeszcze lepszy.”

Pendragon – Man Who Climb Mountains

Tracklista:

CD 1:

01. Belle Âme

02. Beautiful Soul

03. Come Home Jack

04. In Bardo

05. Faces of Light

06. Faces of Darkness

07. For When The Zombies Come

08. Explorers of the Infnite

09. Netherworld

CD 2: Nick Barrett solo acoustic 2013:

01. The Voyager

02. A Man of Nomadic Traits

03. This Green and Pleasant Land

04. Nostradamus

05. Paintbox

06. King of the Castle

07. Indigo

08. The Freakshow

09. Masters of Illusion

10. Space Cadet

11. The Edge of the World

12. It's Only Me

Wydawca: Metal Mind Productions (2014)

Do końca października album będzie dostępny wyłącznie w oficjalnym sklepie Metal Mind Productions. Tylko tu płyta z podpisem Nicka Barretta. Do ogólnej sprzedaży album trafi 3 listopada.

Metal Mind Productions i Kuźnia zapraszają:

PENDRAGON (UK)

+ Gary Chandler (UK)

14.10.2014 Poznań, Blue Note godz.20.00

15.10.2014 Bydgoszcz, Kuźnia godz.19.00 *

16.10.2014 Katowice, Rialto godz.20.00

Brytyjska formacja Pendragon obchodzi w tym roku 36-lecie swojego istnienia. Nick Barrett (gitara, wokal) rozpoczął przygodę z muzyką w 1978 roku pod nazwą Zeus Pendragon niedługo później skróconą do Pendragon. Początkowo skład zespołu ulegał dynamicznym zmianom, ale od 1986 roku jest stabilny (poza trzykrotną zmianą na miejscu perkusisty) i tworzą go następujący muzycy: Nick Barrett (wokal, gitara), Clive Nolan (klawisze) – znany również doskonale jak przedstawiciel zespołów Arena, Caamora czy Strangers on A Train, Peter Gee (gitara basowa) oraz najnowszy nabytek - Craig Blundell (perkusja). Na swoim koncie Pendragon ma ponad 1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące zagranych koncertów i rzeszę oddanych fanów. Ich ostatnim studyjnym albumem była płyta „Passion” z 2011 roku. Jesienią 2012 roku zespół powrócił z nowym koncertowym wydawnictwem "Out of Order Comes Chaos" zarejestrowanym w Teatrze Śląskim w Katowicach. Materiał wydany jako DVD, podwójne CD oraz - po raz pierwszy w historii grupy - jako Blu-Ray, spotkał się z bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród dziennikarzy, jak i fanów. Twórczość Pendragon polecamy przede wszystkim miłośnikom takich zespołów jak Genesis, Marillion, Arena czy IQ. Wysmakowane melodie, intrygujące wokale i błyskotliwe instrumentalne popisy to elementy, które składają się na charakterystyczny styl grupy. W muzyce formacji przeplatają się rozmaite motywy i wpływy, obok celtyckich również dźwięki flamenco. Dopracowane teksty tworzą z muzyką przekonującą i poruszającą całość. Rozbudowane, bardzo emocjonalne nagrania są największym atutem Pendragon. Na październikowych koncertach na pewno nie zabraknie utworów z najnowszej płyty ale także klasycznych kompozycji z takich płyt jak np. "The World" (1991), "The Window of Life" (1993), "Not of This World" (2001), "Pure" (2008) czy “Passion” (2011). Pendragon wystąpi jesienią w Polsce na koncertach promujących ich nową płytę "Men Who Climb Mountains". Następca znakomitej płyty „Passion” z 2011 roku jest równocześnie dziesiątym pełnowymiarowym wydawnictwem formacji.

Pendragon - skład:

Nick Barrett - śpiew, gitara elektryczna,

Clive Nolan - instrumenty klawiszowe,

Peter Gee - gitara basowa

Craig Blundell - perkusja

Metal Mind Productions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły