Wracać wciąż do domu Le Guin
Paradoks
Recenzje :

Otyg - Sagovindars Boning

Otyg, folk metalowy, Sagovindars Boning, Älvefärd, Cia Hedmark, Vintersorg, Dio

Rok po debiucie Otyg nagrał drugi album rozwijając swój folk metalowy styl. „Sagovindars Boning” to płyta chyba jeszcze lepsza od „Älvefärd”, a sam projekt zyskał dzięki niej spory rozgłos. Wprawdzie Otyg nie przetrwał próby czasu, ale był ciekawym zjawiskiem i pozostawił po sobie bardzo udany materiał.

 

Przede wszystkim to nie przypuszczałbym wcześniej, że piosenki po szwedzku mogą być takie fajne. Płynne melodie wyśpiewywane są mocnym, górskim głosem Vintersorga i są bardzo chwytliwe. Można sobie język połamać, ale to normalnie można nucić. W „Årstider” i „Lövjerskan” pojawia się też przyjemny głos skrzypaczki Cii Hedmark. Sama muzyka to pełen folk przesączony nie tylko skrzypcami, ale i całą masą fletów, lutni i innych wynalazków. Bardzo charakterystyczna jest tu drumla, czyli takie brzdąkające pierdzidełko. Zdecydowana większość jest skoczna i taneczna, choć zdarzają się i spokojniejsze fragmenty jak w „När Alvadrottningen Kröns” czy „Lövjerskan”. Ważne też, że szkielety utworów są gitarowe i bez wątpienia jest to muzyka metalowa.

Jako swego rodzaju wisienkę na torcie mamy doskonały cover „Holy Diver” Dio. Drumla tutaj ciśnie całą mocą, a zaśpiewany jest doprawdy wyśmienicie.

Otyg swoim wyglądem i wyglądem swojej płyty stylizuje się też na zespół retro. Zdjęcie w koszulach, kamizelkach i sztruksach jest wyblakłe i wygląda jak ze starej fotografii. Wszystko jest szare i zimne. Bije z tej muzyki górski chłód. Na koniec są jakieś niepotrzebne, rażące uszy piski, ale już nie będę się czepiał tej minuty. Reszta jest zajebista.

 

Tracklista:

01.      Trollslottet

02.      Vilievandring

03.      Galdersbesjungen

04.      När Älvatrottningen Kröns

05.      Bäckahästen

06.      Ĺrstider

07.      Mossfrun Kölnar

08.      Vättar Och Jättar

09.      Holy Diver

10.      Lövjerskan

11.      Varulvsnatt

12.     Gygralock

Wydawca: Napalm Records (1999)

Ocena szkolna: 5

Komentarze
Yngwie : Svensk är inte så svåra språk och det är en av inte många Wujas...
zsamot : Świetne rozwinięcie debiutu, jeszcze lepiej nagrane i zagrane. Z polotem i k...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły