Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Orchard

Orchard - świdnicki doom/progressive metalowy zespół założony w 1998 roku. Początki to przede wszystkim praca nad debiutanckim materiałem oraz koncerty we własnym mieście i okolicach, a także udział w przeglądach amatorskich grup muzycznych.
Pierwsze liczące się demo - "The Torment Parts The Branches Of The Trees" - datowane jest dopiero na 2001 rok, jednak próby zainteresowania nim szerszej publiczności okazały się niezbyt udolne. Wówczas to muzycy Orchard podejmowali współpracę z różnymi wokalistkami, co miało urozmaicić twórczość grupy oraz jej sceniczny wizerunek. Próby te kończyły się jednakże zawsze powrotem do podstawowego 4-osobowego składu.

W roku 2002 zespół zrobił sobie przerwę, która pozytywnie wpłynęła na inwencję twórczą i zaowocowała wieloma pomysłami na nowy materiał. Został on nagrany na wiosnę 2004 roku i w tym czasie członkowie Orchard starali się go wypromować jak tylko mogli na licznych koncertach.

W grudniu 2006 roku udało się zespołowi własnym sumptem wydać płytę demo pod tytułem "Orchard", która zebrała pochlebne opinie od krytyków muzycznych portali i czasopism. Formacja nie spoczęła jednak i przystąpiła do prac nad kolejnym materiałem, ale w zmienionym już składzie, bowiem pod koniec 2007 roku z zespołem pożegnał się gitarzysta. Po znalezieniu odpowiedniego następcy wioślarza, przystąpiono do nagrań nowego materiału, który 24 stycznia 2009 roku ukazał się jako krążek "Orchard II".

Skład:

Arkadiusz Ćwirko - wokal, gitara elektryczna
Łukasz Kowalski - gitara elektryczna
Krzysztof Kołodziejczyk - gitara basowa
Daniel Krzyżanowski - perkusja

Dyskografia:

01. The Torment Parts The Branches Of The Trees (Demo) (2001)
02. Orchard (Demo) (2006)
03. II (2009)

Oficjalna strona internetowa: www.orchard.pl
MySpace: www.myspace.com/orchardpl
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły