Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Opprobrium - Discerning Forcess

Francis M. Howard, Moses M. Howard, Incubus, Opprobrium, Discerning Forces, death metal, thrash metal

Gdy bracia Howard postanowili nagrać trzeci album, będącego od dawna w letargu Incubus, okazało się, że nazwa ta jest już zagospodarowana przez znany rockowy zespół z Kalifornii. Stając przed wyborem toczenia batalii sądowej o pierwszeństwo do nazwy lub jej zmiany, postawiono na to drugie rozwiązanie, czego efektem było powstanie Oprrobrium i nagranie płyty „Discerning Forces”.

Nie zmienił się za to profil muzyczny zespołu, który pozostał w thrash/death metalowych klimatach. Pociechę znajdzie tu ten, kto lubi toporne, techniczne granie. Oprrobrium nie stawia ani na melodykę, ani na przebojowość, a ich kawałki są bardzo solidnie wyrzeźbione w matowym i pozbawionym błyskotek materiale. Riffy buzują i przewalają się jeden za drugim w kolejnych, tworzonych wspólnie z perkusją, kombinacjach. Jest gęsto i mięsiście, a cała materia utkana jest zwarcie i misternie.

Również zdarty i całkiem zrozumiały growl nie rozpieszcza wyszukanymi refrenami, a po prostu dociska warstwę muzyczną i przekazuje częściowo fantastyczne, a częściowo społeczne treści, jak uzależnienie od wirtualnego świata albo moralny i życiowy upadek mieszkańców wielkich miast. Ubarwieniem utworów są solówki, choć są one raczej mało wybijające się i stanowią bardziej uzupełnienie programu niż jego kulminacyje punkty.

„Discerning Forces” to taka płyta dla koneserów. Kto lubi się wgłębić w techniczne arkana thrash/death metalowej maszyny, ten z pewnością znajdzie tu materiał do wielokrotnego odkrywania. Kto szuka przebojów ten się ich nie doszuka.

Tracklista:

01. Digitrap
02. Discerning Forces
03. Ancient Rebellion
04. Dark Entanglement
05. Drowning
06. Escapism
07. Merciless Torture
08. Moments of Despair
09. Blood Conflict
10. Awakening To The Filth

Wydawca: Nuclear Blast (2000)

Ocena szkolna: 4

Komentarze
zsamot : Nie wiem, kto im podsunął tę nazwę, po zmianie, ale nie był im przyj...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły