Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Ogłoszono pierwszych artystów festiwalu w Gniewkowie

festiwal rocka progresywnego, tomasz beksinski, gniewkowo, anvision, rock, muzyka progresywna, progressive, muzyka, art rock, tides from nebula, disperse, votum, music

Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego w Gniewkowie nie jest jeszcze znaną imprezą muzyczną w Polsce, ale ma już swoje tradycje, ponieważ tegoroczna edycja to już dziesiąta, jubileuszowa odsłona tego wydarzenia. Festiwal odbędzie się w dniach 1-3 lipca w Parku Wolności. Wstęp, jak zawsze, jest bezpłatny. 

Choć rock progresywny i pokrewne mu gatunki muzyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich słuchaczy, festiwale skupiające wielbicieli tej stylistyki wciąż pozostają w cieniu. Nie mniej jednak, zawsze znajdzie się wystarczająco duża grupa odbiorców, aby takie wydarzenie mogło być zorganizowane. Na tegorocznym feście swój udział potwierdzili dotychczas tacy artyści jak: AnVision, Abstrakt, Believe, Brain Connect, Hipgnosis, Keep Rockin', Love De Vice oraz Retrospective. Jednakże to nie koniec atrakcji, ponieważ imprezę wspierać będą liczne wydarzenia towarzyszące. Nie zabraknie również uroczystości wręczenia Nagrody im. Roberta RoRo Roszaka oraz obchodów upamiętniających postać Patrona festiwalu - Tomasza Beksińskiego.

Lista artystów, którzy wystąpią w Gniewkowie na tym jeszcze się nie zamyka. Pozostali wykonawcy zostaną ogłoszeni wkrótce. Na razie w kuluarach na ten temat cisza, ale wiadomo, że planowane są występy dwóch gości specjalnych - jeden zagraniczny i jeden z Polski. Do tej pory, przez dziewięć edycji, na festiwalu wystąpili między innymi: Tides from Nebula, Osada Vida, Votum, Disperse, Tenebris oraz The White Kites. Z roku na rok impreza gromadzi coraz większe rzesze miłośników progresywnego grania, którzy przybywają nawet z najodleglejszych zakątków kraju, aby na żywo przeżyć nie tylko doznania muzyczne, ale również wizualne, a czasem nawet zmysłowe. 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły