Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Northlane na jedynym koncercie w Polsce

Northlane, Silent Planet, Void of Vision, metalcore, progressive metalcore

Northlane zapowiada nowy album i wraca po rocznej przerwie na koncert do Polski. Australijczycy wystąpią 12 grudnia na jedynym koncercie w Polsce w warszawskim klubie Proxima. W roli supportów wystąpią Silent Planet, Void of Vision oraz gość specjalny, który zostanie ogłoszony już niebawem. „Wychowałem się w piekle, ale udało mi się” - mówi wokalista Northlane - Marcus Bridge. 

„Wychowany w miejscu, w którym nie powinienem był być ani żadne inne dziecko, ale udało mi się od niego uwolnić ”. Ta podróż z piekła opisana jest przez Bridge’a na „Alien”, piątym albumie metalowców z Sydney, Northlane. Dla zespołu, który tradycyjnie skupiał się na szerszych problemach w świecie zewnętrznym, jest to z pewnością najbardziej osobisty statement w ich karierze.

„Dorastałem z rodzicami, którzy byli mocno uzależnieni od heroiny i innych rzeczy” - mówi Bridge. „Z tym uzależnieniem przyszła agresja ze strony mojego taty, a moja mama przebywała w pobliżu handlarzy narkotyków i ludzi, którzy byli właścicielami klubów w Kings Cross. W takich miejscach nie powinno być dzieci. Zwłaszcza, gdy jesteś niemowlęciem wyrastającym na dziecko. Widziałem wiele szalonych rzeczy...”

Podczas gdy niektórzy długoletni słuchacze mogą zakładać, że tytuł „Alien” jest kontynuacją kosmicznych i futurystycznych motywów, które charakteryzowały poprzednie albumy Northlane, jest to raczej refleksja nad alienacją, którą czuł Bridge będąc dzieckiem. Zmiana stylu, do której odnosi się Bridge, sprawia, że Northlane łączy swoją charakterystyczną techniczną brutalność metalu z odmiennymi gatunkami. „Chciałem stworzyć coś, co naprawdę oburzy ludzi”, wyjaśnia gitarzysta Jon Deiley. 

SILENT PLANET (Solid State Records/USA) - metalcore/progressive metalcore

Wszelka kreatywność to dialog. Każda piosenka, rysunek, innowacja, wiersz - to tylko ostatnie stwierdzenie w rozmowie, która jest tak stara jak cywilizacja ludzka, a Silent Planet ma zamiar dodać swoje do tego dialogu. Łącząc tematy, które wahają się od niesprawiedliwości historycznej do egzystencjalnej rozpaczy współczesnego życia, Silent Planet ma przesłanie, które płonie hardym oburzeniem, połączone z progresywnym instrumentowaniem.

Na ostatnim albumie zespołu, „When the End Began”, frontman i autor tekstów, Garrett Russell, bada mroczną i mistyczną Nietzscheańską koncepcję „Eternal Return” w odniesieniu do ludzkiego doświadczenia. Nawiedzony powtarzającymi się snami o wojnie, głodzie i martwych planetach, dodatkowo zaostrzonym przez komplikacje zdrowotne i operacje chirurgiczne, Russell został poproszony o zbadanie koncepcji apokalipsy w tej najnowszej serii opowieści. 

VOID OF VISION wkroczyło na ciężką scenę muzyczną w Melbourne na początku 2013 roku i od tamtej pory zwraca uwagę słuchaczy. Wydanie ich debiutanckiego teledysku „Life // Blood” zaprowadziło zespół na scenę koncertową. Grupa ukończyła rok 2014 z trzema krajowymi trasami na koncie z takimi zespołami Hand Of Mercy, Hellions , Elegist, Villes (SNG) czy The Sweet Apes.

Wydanie ich debiutanckiej EPki „Broken // Bones” pomogło zdobyć im wielu fanów, którzy nieustannie chcieli więcej. Ich debiut w UNFD z albumem „Children Of Chrome” , który został wydany w 2016 roku umożliwił im między innymi wspólną trasę europejską z Chelsea Grin. VOID OF VISION znane jest ze swoich niesamowitych występów na żywo, dzięki którym zdobyli serca fanów ciężkiej muzyki i kontynuowali ten wybuchowy rozmach w 2018 roku. W 2017 roku zagrali wspólne trasy z I Prevail, Body Count (Ice T), Northlane, Deez Nuts oraz headline tour. W listopadzie wydali EP „Disturbia”, która zgromadziła ponad 700 000 streamów na Spotify.

Northlane

+ Special Guest

+ Silent Planet

+ Void of Vision

12.12.2019 g. 18:00

Warszawa - Proxima

Bilety:

79 - https://winiarybookings.pl/bilety/northlane/

85 - biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl, ticketos, Media Markt, Empik

95 - w dniu koncertu

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły