Ohlsson
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Napalm Death - Words From The Exit Wound

Words From The Exit Wound, Napalm Death, grindcore

„Words From The Exit Wound” to już czwarty album w psychodelicznej stylistyce Napalm Death i zarazem zamykający ciekawy dla zespołu okres lat dziewięćdziesiątych. Podczas tej dekady zespół przeobraził się dwukrotnie, zaskakując wszystkich i za każdym razem zyskując sobie nowe grono zwolenników.

 

Napalm Death jak zwykle wykonał kawał wysokiej klasy roboty. W ich dźwiękach znów jest klaustrofobiczna psychoza i cała masa skomplikowanego grania. Gitary świdrują i męczą złożonymi riffami, ale także tworzą całe tła do tego chorego klimatu, który tutaj panuje. Bas jest druzgocący i wraz z perkusją, ma dużą rolę w nadawaniu ciężaru. Sporo jest również bardzo intensywnych nawalanek i po raz kolejny mamy do czynienia z prawdziwą mieszanką psychozy i grindowej łupaniny. Innym razem pojawia się więcej melodyjności jak w „Next Of Kin To Chaos”. Jest tez nawet ambientowe intro „Trio-Degradable”. Wszystkiego jest więc natłok, wszystko się kotłuje i przewala, ale w sposób poukładany i w końcowym rozrachunku, zorganizowany.

Znakomity jest również wokal, który oprócz standardowego, zdartego krzyku, prezentuje różne inne wstawki czyste i mówione. Są to incydenty, ale nadają utworom kolorytu. Czasem aż wychodzi z tego namiastka śpiewu, jak w „Repression Out Of Uniform”, czasem pojawiają się bardziej spektakularne refreny jak w „Devouring Depraved” czy „None The Wiser?”. Czyli tu Napalm Death również jest na plus i właściwie „Words From The Exit Wound” zdaje się płytą, której nic nie brakuje. Może całościowo nie jest tak przebojowa jak poprzednie płyty zespołu, ale nie po to przecież wymyślono grindcore, żeby jarać się piosenkami.

 

Tracklista:

01. The Infiltraitor
02. Repression Out Of Uniform
03. Next Of Kin To Chaos
04. Trio-Degradable - Affixed By Disconcern
05. Cleanse Impure
06. Devouring Depraved
07. Ulterior Exterior
08. None The Wiser?
09. Clutching At Barbs
10. Incendiary Incoming
11. Thrown Down A Rope
12.
Sceptic In Perspective

Wydawca: Earache Records (1997)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły