Wracać wciąż do domu Le Guin
Paradoks
Muzyka :

Mythery - Awakening of the Beast

Mythery, Awakening of the Beast, Symphonic Rock, Symphonic Metal, Prog Rock
Duńska symfoniczna prog/rockowa kapela Mythery zakończyłą prace do ich debiutanckiego albumu, który ukaże się 12 sierpnia za pośrednictwem Mighty Music. W ciągu ostatnich dwóch lat, lider zespołu Nikolaj Holger pracował intensywnie nad pisaniem "The Awakening of the Beast" - wspaniałego dzieła symfoniczngo, które to ma przyczynić się do nowej pokazania w nowej perspektywie muzycznej progresywnego rocka i heavy metalu.

Mythery trudno nazwać "zespółem typowo metalowym", jago członkowie mają bardzo różne muzyczne korzenie. Perkusista, kompozytor i autor tekstów Nikolaj Holger był do końca 2010 zatrudniał wielu różnych utalentowanych z różnych gatunĸów. Holger,  Laurits Emanuel (wokal), Simon Rabenhøj (gitary), Tobias Dall (bass) i Mikkel Rosenbeck (klawisze) studiowali razem w Konserwatorium Muzycznym w Kopenhadze. Ich skrzypek Michala Høj doszedł do line-upu pod koniec 2010 roku. Ich Wizją było stworzenie charakterystycznego dla nich brzmienia, które byłoby powrotem do korzeni muzyki symfonicznej i Melodic Metalu jednocześnie przekraczać granice tych gatunków. W wyniku ich pracy powstał "Awakening of the Beast" czerpiący inspirację z muzyki progresywnej i melodyjncy elementów w stylu Dream Theater czy symfonicznych a'la Nightwish.

 

Tobias Dall i Mikkel Rosenbeck to przede wszystkim muzycy jazzowi, Michala Høj rozpoczął karierę jako muzyk klasyczny a głos wokalisty Laurits Emanuela to odrobina dodatku indie rocka do ich muzyki. Niemniej jednak, każdy członek, ma indywidualne cechy, które przyczyniają się do charakterystycznego brzmienia Mythery. Album składa się z dziewięciu kawałków: czterech pojedynczych utworów i 30 minut epickiej muzyki tytułowego "Awakening of the Beast", która jest podzielona na pięć oddzielnych części.


Tracklista:


01 - Another Universe

02 - Epoch of Destruction

03 - The Crusade

04 - Godforsaken

 

The Awakening of the Beast

05 - Overture

06 - A Dark Epiphany

07 - Awoken by the Fire

08 - Through Shadow Eyes

09 - The Words of Salvation

Komentarze
Yngwie : Fajno jak za coś się biorą wykształceni muzycy. Niewiele o tym w sie...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły