Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Meet The Ambient - nowa płyta i jesienna trasa

Projekt Meet The Ambient nabiera wiatru w żagle. W tym roku zagrał już kilka koncertów na terenie Polski oraz w Budapeszcie na Sziget Festival 2012, a jesienią rusza w kolejną trasę. We wrześniu premierę będzie miała druga płyta projektu, pod tytułem "Grey". Album wydany zostanie przez wydawnictwo FA-art. Twórca Meet Th Ambient, Sebastian Pypłacz, to śląski muzyk i poeta, znany przede wszystkim jako założyciel formacji Pan Stian, z którą wydał dwie EPki: „Kilka Minut” i „Drugi Ulubiony Organ”.
Od 2011 roku artysta współpracuje z wydawnictwem Fa-Art przy projekcie Fantazman, którego założeniem jest promocja literatury poprzez muzykę. Na swoim koncie ma również seanse muzyczne do niemych filmów, a wolnych chwilach grywa chilloutowe dj sety.

Meet The Ambient ma na celu zajęcie dalszego planu w umyśle odbiorcy. Główną ideą albumu jest stworzenie muzyki tła, która wplecie się w życie słuchacza. Gdzieś pomiędzy odgłosami przejeżdżających po ulicy samochodów, dzwoniącymi telefonami, krokami psów i odgłosami komputera… 

Nowa odsłona Meet the Ambient to studium pikseli i cyfrowych zakłóceń, zarówno w sferze muzycznej jak i graficznej. Album jest zdecydowanie bardziej mroczny od debiutu, kierując projekt w stronę twórczości taki artystów jak Trent Reznor czy Autechre.

"Grey" ukaże się w formie digitalnej i klasycznej płyty CD. Płytę będzie można zakupić poprzez sklep wydawnictwa FA-art oraz podczas koncertów. Warto także dodać, że utwory w wersji digitalnej wzbogacone zostały o własne okładki, a podczas koncertów będzie można obejrzeć wizualizacje utrzymane w podobnej stylistyce.

Utwory promocyjne:
www.youtube.com/watch?v=NjRyd7qkE8Q
www.youtube.com/watch?v=ThSPryl7R04

Więcej o występach na żywo artysty w naszym kalendarium.

Oficjalna strona: www.stian.trafri.net
Profil projektu: www.facebook.com/MeetTheAmbient
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły