Ohlsson
Zadra
Recenzje :

Lunapar - Lunapar

Lunapar, post hardcore, hard rock, aleternative rock, metal, grunge, sludge metal

Lunapar to wrocławski zespół, którego chcąc określić styl muzyczny, trzeba użyć wielu słów. W internecie dominują takie określenia jak post hardcore, hard rock, aleternative rock/metal i grunge. Faktycznie myślę, że w różnym stopniu, wszystkie one są słuszne, a przekonać się o tym można na wydanej w 2014 roku płycie „Lunapar”.

Mimo, że jest to płyta raczej rockowa, a nie metalowa, to jest to rock mocny, w którym metaliczne gitary kreują twardą i surową rzeczywistość. Momentami jest wręcz mozolnie, ociężale. Nakładając na to wrzeszczący i płaczliwy wokal, robi się trochę sludgeowo. Dużo też jednak żwawszych riffów i melodii. Dużo też ciekawego grania. Lunapar nie szczędzi gitarom energii, a i perkusja dotrzymuje im kroku. Poza tym jest tu taka specyficzna, właśnie może lekko grungeowa atmosfera, która nadaje muzyce retro posmaku. Tego typu mieszanka może wydawać się niebezpieczna, ale jest strawna i podana w odpowiednio poukładany sposób, który powoduje, że utwory są wkręcające, emocjonalne i dają się lubić.

Najlepszy, moim zdaniem, jest trzeci „Up To The Neck”. Jest najbardziej przebojowy, z najbardziej elektryzującym refrenem. Drugi kawałek, na który chciałbym zwrócić większą uwagę to „Nights Of Love”. Również ma płynny i pobudzający refren, ale do tego jest bardzo ciężki i toporny. Tworzy przez to hałaśliwy i brudny, ale harmonijny klimat.

Dobrych numerów jest tu jednak więcej, a właściwie to można do nich zaliczyć wszystkie. Lunapar potrafił stworzyć dzieło równe i zadebiutował bez potknięć i zniżek formy. Nie brakuje pomysłów, różnorodności i muzycznej jakości, a także odwagi związanej z zastosowaniem cięższych brzmień. Nic tylko pochwalić.

Tracklista:

01. Trains Collide

02. Drown Me In Sleep

03. Up To The Neck

04. Red River

05. High Time

06. Voluptous

07. Nights Of Love

08. You’re In

09. Towards The Vortex

10. Slipped Away

11. The Squall

Wydawca: Lunapar (2014)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły