Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Kreuziger - Der Wald Der Gehenkten

Kreuziger, black metal, Der Wald Der Gehenkten, Demented Omen Of Masochism

Kreuziger to niemiecka black metalowa maszyna wojenna, która swoim istnieniem przynosi tylko zło i nieszczęście. „Der Wald Der Gehenkten” to ich drugie demo, a zostało ono wydane w Polsce przez Demented Omen Of Masochism. Na płycie znajduje się sześć nienawistnych utworów, które zamykają się w dwudziestu pięciu minutach muzycznego armagedonu.

Jest to black metal surowy, nielitościwy i odrażający, z wyraźnym posmakiem garażowym. Jego brzmienie jest obmierzłe i zamazane, tak, że dźwięki zlewają się w bezbarwną, agresywną masę, a jednak jak człowiek zacznie ją kontemplować to odnajdzie w niej walory atrakcyjne dla tego rodzaju muzyki. Gitary grają mroźne i bezduszne riffy, które układają się w apokaliptyczne melodie, a perkusja doprawia je tępym łomotem. Można nie przekonać się do tego od razu, ale po pewnym czasie okazuje się, że jest to muzyka poukładana i wciągająca w wir czarno-szarej grozy. Wrzaskliwy wokal jest oddalony i uzupełnia przekaz instrumentów. Aby dzicz była jeszcze większa, oprócz wrzasków, pojawiają się czasem niskie ryki, ale, co bardzo ważne, jest to jakby tłem. Dopełnia dzieła zniszczenia, ale nie powoduje nerwicy i więdnięcia uszu.

Teksty są po niemiecku co nie ma większego znaczenia, gdyż i tak ciężko by było cokolwiek zrozumieć, ale, w okładce, do każdego kawałka jest angielskie tłumaczenie tytułu i krótki opis o czym on traktuje. Mamy więc różne ciemne rytuały i masakry, z których jedna historyczna, opowiada o zbrodni Armii Czerwonej w niemieckiej miejscowości Nemmersdorf, w której zginęło około 25 osób. No sorry, ale mamy październik roku 1944, Niemcy dostają słuszny wpierdol, ich ziomki właśnie równają z ziemią moje miasto po zgładzeniu dwustu tysięcy jego mieszkańców i wywiezieniu pozostałych i nawet jeżeli krzywda spotkała ich od komunistów, to i tak ciężko mi tu im współczuć, albo się tym w jakikolwiek sposób wzruszać.

Znacznie łatwiej mi wgryźć się w muzykę Kreuziger, która z każdym przesłuchaniem okazywała się dla mnie coraz lepsza, aż doszedłem do wniosku, że „Der Wald Der Gehenkten” to naprawdę dobra i całkiem udana płyta.

Tracklista:

1. Arm Der Dumklen Gőtter

2. Das Silberne Tor

3. Kőnige Ohne Throne

4. Die Wiedergeburt Das Schrecknes

5. Nemmersdorf

6. Der Walg Der Gehenkten

Wydawca: Demented Omen Of Masochism (2019)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły