Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Koncerty Rome w Polsce już w tym tygodniu - znamy supporty

Rome, Jerome Router, Le Ceneri Di Heliodoro, Who Only Europe Know, One Lion's Roar, By the Spirits, folk, neofolk, Grave of Love

Już w tym tygodniu zespół ROME zagra w Polsce trzy koncerty. Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerome Router założył ROME (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005 roku i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno zatrzęsły światem neofolku i post-industriala. Klimat muzyki i tekstów Rome jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tutaj w szczególnie awangardową mieszankę.

Luksemburski bard wystąpi w trzech miastach:

15 marca, Wrocław, Firlej

16 marca, Warszawa, Hydrozagadka

17 marca, Kraków, Zet Pe Te.

Poznaliśmy polskie supporty na tych koncertach.

Koncert we Wrocławiu otworzy By the Spirits - jednoosobowy projekt z pogranicza folku/neofolku pochodzący z Dolnego Śląska oficjalnie powołany do życia w marcu 2016. By the Spirits promuje wydaną w zeszłym roku płytę "We are Falling" (wydaną przez Urtod Void i Only the Sun Knows). Na twórczość By the Spirits silny wpływ ma szeroko pojęta muzyka folkowa i neofolk. Warstwa tekstowa inspirowana jest duchowością oraz związkami człowieka z naturą.

Z kolei w Warszawie i Krakowie przed Rome wystąpi Grave of Love - projekt neofolkowy z okolic Katowic grający muzykę z pogranicza neofolku, martial industrialu i noise’a. W dorobku ma jedną płytę "Decay".

Na koncertach sam Jerome promować będzie wydanie swojego trzynastego wydawnictwa "Le Ceneri Di Heliodoro", które miało miejsce 18 stycznia. Najnowsza płyta Rome to muzyczna narracja o oblężonym mieście, rozpadzie więzi międzyludzkich i konflikcie po którym na zgliszczach nie sposób odróżnić ciała sprzymierzeńców od ciał wrogów. Płytę "Le Ceneri Di Heliodoro" promują dwa single: "Who Only Europe Know" oraz "One Lion's Roar".

Przed koncertem w Krakowie, Jerome poprowadzi otwarty warsztat creative writing ze studentami filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Bilety do nabycia w klubach oraz na https://lefthandsounds.org/

Na koncerty zapraszają Iron Realm Productions i Left Hand Sounds.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły