Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Kataxu - North

Kataxu, Piąty, North, Dagon Records, black metal, Eastclan, Tunderbolt, Eastside, Necator

Kataxu powstało w 1994 roku w Warszawie. Jego założycielem i przewodnikiem był Piąty, który po skompletowaniu składu nagrał pierwsze demo „North”. Na tym wydawnictwie zagrał na gitarze i zadbał o wokale. Kaseta została nagrana w 1995 roku w warszawskim studiu Świt, a wydała ją wytwórnia Dagon Records.

Materiał zawiera dwa black metalowe kawałki i cztery klawiszowe miniaturki. Jego podstawową wadą jest bardzo słaba jakość, szczególnie tych gitarowych numerów. Plumkanie na keyboardzie jeszcze jakoś słychać, a tu przebija się jakaś muzyka, może nawet znośna, ale nie jest to możliwe do rozszyfrowania. Najlepiej znowu słychać klawisze. W okładce zawarto nawet te dwa teksty, ale, podobnie jak muzyki, nie da się ich przeczytać ze względu na nadrukowaną w tle brodatą postać z kosturem. Wszystko jest więc bardzo amatorskie i nieczytelne.

Zespół Kataxu utrzymał się na scenie i zdołał zaprezentować lepsze produkcje. Samo demo „North” miało jeszcze swoje dwie odsłony. W 1997 roku zostało wydane przez Eastclan w splicie z Tunderbolt, a w 2008 przez Eastside wraz z Necator. Czy produkcja została poprawiona tego nie wiem, bo jak nie to bez sensu. W tej formie nie jest to do słuchania.

Tracklista:

1. Intro

2. From Penetration

3. Dance

4. Real

5. Gothic

6. Child

Wydawca: Dagon Records (1995)

Ocena szkolna: 2-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły