Zadra
Zabawa w chowanego
Video :

Isilgate prezentuje nowy utwór

Isilgate, Survivors, folk metal, symphonic metal

10 stycznia na YouTube ukazał się nowy utwór zespołu Isilgate, zatytułowany „Survivors”. Jest to zarazem ostatni utwór reprezentujący demo zespołu z 2016 roku. Zespół Isilgate powstał w 2014 roku w Lublinie, wtedy rozpoczęły się prace nad autorskimi utworami oraz powstał stabilny trzon zespołu. Od początku inspiracją dla grupy były nurty symfonicznego metalu, folk, elementy muzyki filmowej oraz klasycznej. Stąd też zespół oscyluje wokół tematyki związanej z fantastyką, mitologią, baśniami i literaturą. 

Obecnie zespół tworzą: Arkadiusz Żmudziak – klawisze, Karolina Ryniak – gitara, Paweł Choniawko – gitara, Inga Linkert – wokal, Kamil Król – wokal, Mikołaj Staszczuk – bas.

W 2016 roku zespół wydał demo, na którym znajdują się trzy utwory skomponowane w dość klasyczny dla tego nurtu sposób, jednak dobrane tak, by każdy z nich ukazywał coś innego. Utwory o których mowa to „Eternal Wanderer”, „In the Heart of War” oraz "Survivors". Ten ostatni ukazał się 10 stycznia na YouTube.

Tematyka kompozycji zespołu nie jest jednolita i w dużej mierze zależy od charakteru treści muzycznej. Na jej podstawie tworzony jest tekst do danej kompozycji, a utwory bywają podniosłe i są wzbogacone chórami.

Obecnie zespół pracuje nad materiałem na swoją pierwszą płytę długogrającą.

Isilgate - Survivors
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły