Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Infernal - Return Infernal

Choć szwedzki black/death metalowy Infernal, dowodzony przez Davida Parlanda (Necrophobic, Dark Funeral), działa na metalowej scenie prawie 12 lat, zmuszony jest zacząć swoją karierę praktycznie od zera. Wszystko przez przywłaszczenie sobie wydanych już nagrań przez byłego członka zespołu - perkusistę Tomasa Asklunda. Zawiłą sytuację szybko wyjaśnia Parland: "Dość szybko uporaliśmy się z ponownym nagraniem naszych pierwszych kawałków, które pierwotnie ukazały się na wydanej w 1997 roku EPce. Musieliśmy to zrobić, z kilku powodów. Najważniejszy? Nasz poprzedni pałker odmówił użycia oryginalnych nagrań i zagarnął taśmy".
"Miał do tego prawo, gdyż na materiale znajdują się jego perkusyjne partie - mało tego, do niego należą również wszelkie prace przy dźwięku. Ogólnie wszystkie utwory, z moim wokalnym udziałem, rejestrowane były w jego studiu - Monolith. (...) Po rozstaniu z Thomasem (w przyjacielskich stosunkach) i po całej serii poważnych i długoterminowych problemów w zespole, zdecydowaliśmy się przeczekać całą sytuację i po jakimś czasie ponownie sięgnąć po te taśmy. Tłumaczyłem, że chciałem wykorzystać oryginalne wykonania na EPkę jednak spotkałem się ze stanowczą odmową Thomasa. Nie podziałał nawet argument usunięcia ścieżek z jego partiami. Oferowaliśmy mu za to spore wynagrodzenie".

"Nie mieliśmy innego wyjścia jak ponownie nagrać wszystkie te utwory. Oczywiście niejednokrotnie przychodziła do nas myśl: po co jeszcze raz nagrywamy ten stuff kiedy kilka lat temu został zarejestrowany. Ostatecznie jednak powiedzieliśmy sobie: OK, zróbmy to raz jeszcze. Na materiale szybko zaadaptował się nasz nowy perkusista Carl Engström (z Norwegii)".

EPka "Return Infernal" powinna ukazać się na początku 2010 roku nakładem GoatHorned. Płyta opakowana zostanie w solidne pudełko.

Infernal pracuje jednocześnie nad debiutanckim albumem studyjnym: "Naszym głównym celem na 2010 rok jest pisanie kompozycji na debiut. Na tę chwilę mamy już 75% materiału. Jesteśmy w kontakcie z kilkoma wytwórniami zdolnymi wydać krążek w najbliższym czasie. Tak czy owak, bez względu na wytwórnię, płyta zawierać będzie dziewięć utworów oraz intro i outro. Najprawdopodobniej trafi do sprzedaży koło jesieni".

MySpace: www.myspace.com/officialinfernal
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły