Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

In The Woods... - Heart Of The Ages

Green Carnation, In The Woods…, doom metal, gothic, black metal, Heart Of The Ages

In The Woods… został założony przez muzyków Green Carnation, którzy odeszli po pierwszym rozpadzie tego zespołu. Klimat jednak był inny, a właśnie klimat to tutaj słowo klucz. Duch In The Woods… zaklęty jest w jego nazwie i wyraża się atmosferycznym i doomowo-gotyckim black metalem, co pięknie objawiło się na pierwszej płycie „Heart Of The Ages”.

Ten black metal powraca tu niejednokrotnie i to w bardzo ostrej formie, zwłaszcza wokalnej, ale stanowi on tylko część tego, osnutego mgłą krajobrazu. Utwory In The Woods… są rozległe jak biebrzańskie torfowiska i podczas ich trwania aura może zmieniać się kilkukrotnie. Potrafi pieścić delikatnością i pochłaniać nostalgicznymi wizjami, ale potrafi też zmrozić i przeszyć ostrymi riffami i paranoicznym wrzaskiem. Są momenty kiedy ta sceneria robi się naprawdę nieprzyjemna, a teren staje się wrogi i nieprzystępny. Gdzie indziej zaś panuje spokój i wydaje się jakby wszystko przebiegało w melancholijnej atmosferze. Pomagają w tym dwa krótsze utwory instrumentalne. Wszystko inne jest długie, zmienne i dające zróżnicowane emocje. Pochłaniające przestrzenną akustyką pośród odgłosów przyrody i rozwijające się w  rozłożyste ścieżki i ostępy, przez które można wędrować i zgłębiać ich walory. Przez cały czas czuć rześkość powietrza, surowość i pewną srogość klimatu, ale ogólnie wędrówka przebiega w sposób wdzięczny i dostarczający pozytywnych wrażeń.

„Heart Of The Ages” jest płytą intrygującą i dającą fascynację otaczającą ją atmosferą. Jest dobra muzycznie, ciekawie skomponowana i ma w sobie pewien pierwiastek grozy, który umiejscawia ją jeszcze wśród płodów black metalowych. Dla części osób pozostaje najlepszym dziełem tego zespołu, dla większości pozostałych stanowi zaledwie preludium do tego czym stało się In the Woods… w przyszłości i jak bardzo ci artyści wyszli poza obręb swojego lasu. Tak czy inaczej na pewno jest to urocza podróż w dawne czasy, której odbycie, w żadnym wypadku, nie będzie czasem straconym.

Tracklista:

1. Yearning The Seeds Of A New Dimension
2. Heart Of The Ages
3. ...In The Woods
4. Mourning The Death Of Aase
5. Wotan's Return
6. Pigeon
7. The Divinity Of Wisdom

Wydawca: Misanthropy Records (1995)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły